środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Pierwsze szkolenie Jaciążkowego Ośrodka

2013-03-07 14:04:25 (ost. akt: 2013-03-07 14:06:35)

Podziel się:

Czwartek 28 lutego był szczególnym dniem w działalności Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Jaciążku. Właśnie w tym dniu odbyło się pierwsze szkolenie „Aktywizacji zawodowej” dla uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Jaciążku.

Zajęcia prowadziła Agnieszka Rolińska doradca zawodowy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce. Szkolenie miało na celu przygotowanie uczestników do intensywnego i efektywnego poszukiwania pracy, tak aby po zakończeniu spotkania byli w stanie, określić i zanalizować lokalny rynek pracy, i porównać swoje mocne strony. Przygotować dokumenty aplikacyjne dla przyszłego pracodawcy, udoskonalić swoje umiejętności podejmowania decyzji.

Dwie części szkolenia
Szkolenie było podzielone na dwie części. W pierwszej teoretycznej uczestnicy dowiedzieli się jak poruszać się na lokalnym rynku pracy. Gdzie szukać pomocy i z jakich źródeł korzystać. W drugiej części warsztatowo - ćwiczeniowej uczestnicy pisali listy motywacyjne i CV, ponadto sporządzali analizę SWOT - swoje mocne i słabe strony. W ramach ćwiczeń odbywali rozmowę kwalifikacyjną na podstawie, której doskonalili umiejętności z komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Po skończonym szkoleniu uczestnicy otrzymali z rąk Kierownika OSiW Marka Papiewskego i Kierownika ROSZMU Jaroslawa Kurowskiego zaświadczenia. Zaświadczenie z numerem pierwszym otrzymała uczestniczka Aleksandra Kozak. Cieszymy się bardzo, że takie szkolenie odbyło się dla nas. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, które będą nam potrzebne po zakończeniu szkoły. Będziemy chcieli uczęszczać na inne szkolenia jakie będą realizowane w Jaciążku. - mówił Konrad Kurpiewski najaktywniejszy uczestnik szkolenia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB