Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Mają nadzieję na 140 darmowych komputerów

2013-03-12 15:50:32 (ost. akt: 2013-03-12 15:54:32)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

Podziel się:

Urząd Miasta złożył do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych wniosek z działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”. - Chcemy pozyskać dla mieszkańców Makowa Mazowieckiego 90 komputerów przyznawanych w ramach tego działania osobom z gospodarstw domowych – mówi sekretarz Miasta, Anna Leśnik.

Beneficjentami projektu są osoby o niskich dochodach, osoby po pięćdziesiątce, najlepsi uczniowie, a także dzieci i młodzież uprawniona do otrzymania stypendiów socjalnych, niepełnosprawni ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, rodziny zastępcze, rodzice samotnie wychowujący dzieci. – Unia bardzo szeroko traktuje problem e -wykluczenia społecznego, czego dowodzi fakt, że projekt jak rzadko który jest finansowany w stu procentach ze środków unijnych i nie wymaga własnego wkładu. Myślę więc, że mamy spore szanse. Tym bardziej, że dotychczas z programu nie skorzystaliśmy choć taki wniosek był składany i nawet został pozytywnie rozpatrzony. Jednak w tamtym projekcie wymagany był 15. procentowy wkład własny – mówi sekretarz miasta.
Oprócz komputerów dla gospodarstw domowych Urząd Miasta ma nadzieję pozyskać 45 komputerów dla jednostek podległych, które będą przeznaczone do użytku publicznego.
– Wiadomo, że potrzebujących gospodarstw domowych jest dużo więcej niż określa projekt, chcemy więc aby ci, których nie obejmiemy mogli w naszych jednostkach korzystać z dostępu do Internetu – wyjaśnia Anna Leśnik.
Jeśli wniosek Makowa zostanie rozpatrzony pomyślnie, a będzie to wiadomo w ciągu najbliższych trzech miesięcy, to w IIII kwartale tego roku do jednostek trafiłoby 45 dodatkowych komputerów, z których 30 dostaną szkoły, 10 - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, 5 - Miejski Dom Kultury.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB