Czwartek, 4 marca 2021. Imieniny Adrianny, Kazimierza, Wacława

Bezpieczny senior!

2013-03-16 11:11:09 (ost. akt: 2013-03-16 11:11:52)

Podziel się:

Odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Senior” skierowane do wszystkich seniorów z terenu powiatu makowskiego. Spotkanie to odbyło się w Miejskim Domu Kultury. Przybyli na nie przedstawiciele organizatorów, jak i liczne grono seniorów. Wszystkich przybyłych gości przywitania Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Spotkanie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz. oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz. Seniorzy dowiedzieli się o czyhających zagrożeniach na jakie mogą być narażeni, o metodach popełniania przestępstw. Osoby starsze dowiedziały się jak nie stać się ofiarą kradzieży, oszustwa, rozboju oraz jak zachować się w określonych potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach. Strażacy natomiast przekazali cenne wskazówki jak zapobiec zaczadzeniu.
Makowskim seniorom wręczono ulotki, które zaprojektowano z myślą o seniorach. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego przypomniał o zasadach ruchu drogowego i wręczył seniorom odblaski, aby w godzinach wieczornych byli bardziej widziani na drodze.


sierż. Monika Szachta


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB