Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Bezpieczny powiat

2013-04-05 12:39:02 (ost. akt: 2013-04-05 10:40:17)
Pamiętajmy! W Święta złodzieje nie odpoczywają. Przed wyjazdem zadbajmy o bezpieczeństwo

Pamiętajmy! W Święta złodzieje nie odpoczywają. Przed wyjazdem zadbajmy o bezpieczeństwo

Autor zdjęcia: Archiwum Redakcji

Podziel się:

Powiat makowski utrzymuje się jest w grupie powiatów o niskim zagrożeniu przestępczością. W ubiegłym roku stwierdzono 1087 przestępstw, z czego wykryto 900.

Najwięcej było kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia rzeczy. Co ciekawe nie zanotowano ani jednego przypadku kradzieży kieszonkowej, korupcji i rozboju z bronią.
- W większości przypadków mamy do czynienia z przestępczością drobną, gdzie suma strat w znacznej części przestępstw nie przekracza tysiąca złotych. Dominuje przestępczość kryminalna, mająca bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa i odbiór społeczny, ale jej udział w ogólnej przestępczości jest coraz mniejszy – mówi Witold Lemański, komendant powiatowy Policji.

Lepiej na drogach
Poprawia się sytuacja na drogach. W minionym roku odnotowano 45 wypadków i 360 kolizji drogowych czyli prawie jedna kolizja dziennie. W wypadkach śmierć poniosło 8 osób, 48 zostało rannych. W porównaniu do roku 2011 nastąpił spadek wypadków o 17, o połowę mniej było zabitych i rannych.

Najgorzej jest w piątki
Do najbardziej zagrożonych dni tygodnia należały piątki, a miesięcy - czerwiec lipiec i sierpień. Najwięcej wypadków ze skutkiem śmiertelnym zdarzyło się w gminie Szelków i Płoniawy Bramura. drogi to bardziej zagrożoną drogą krajową jest - Główną przyczyną zdarzeń drogowych wciąż jest nadmierna prędkość niedostosowana do warunków ruchu, nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, wymijanie. Natomiast wśród pieszych nieostrożne wejście na jezdnię – mówi komendant Lemański. Wciąż dużym zagrożeniem , choć także z tendencją spadkową są nietrzeźwi kierowcy. W ubiegłym roku zatrzymano 321 osób. Do najbardziej niebezpiecznych zaliczane są drogi: krajowa K-60 Ciechanów Ostrów i droga w wojewódzka Maków Ostrołęka przez Sypniewo.

WYIMEK
- Dominuje przestępczość kryminalna, mająca bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa i odbiór społeczny, ale jej udział w ogólnej przestępczości jest coraz mniejszy – mówi Witold Lemański, komendant powiatowy Policji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB