Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

MPUK chce przejąć TBS

2013-04-08 14:38:12 (ost. akt: 2013-04-08 14:40:16)

Podziel się:

Radni z Komisji Rozwoju Regionalnego podsumowali realizację uchwały w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta na lata 2009-2013. W czasie dyskusji kilkukrotnie studzono emocje.

Aktualnie wszystkimi lokalami i budynkami mieszkalnymi Miasta zarządza jednoosobowa spółka miejska Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Program zakładał, że do końca 2009 roku Miasto wycofa swoje nieruchomości z MPUK, do którego wniósł je jako aport i przekaże zarządzanie drugiej swojej spółce „INWEST – BUD” Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Powody zmiany były dwa. Pierwszy miał na celu wzmocnienie finansowe utrzymującego się z trudem TBS. Drugi miał na celu likwidację niepotrzebnych w warunkach Makowa, dwóch spółek zarządzających niewielkimi zasobami.- Wszystko zostało wykonane poza rozwiązaniem umowy z MPUK i zawarciem umowy z TBS, który z dniem 1 stycznia 2010 roku miał rozpocząć zarządzanie – poinformował radnych wiceburmistrz. - Wydobyliśmy swoje lokale z MPUK. Również po stronie TBS przygotowano wszelkie dokumenty, które pozwalały powierzenie tej spółce zasobów.
Dlaczego zatem przez cztery lata nie dokończono realizacji tego zadania. Czy Miasto stać na utrzymanie dwóch administratorów? Takie pytania zadali burmistrzowi Jankowskiemu radni Jerzy Dąbrowski i Tadeusz Szczuciński. – Na sesji, w lutym tego roku zobowiązał się pan, że problem gospodarki mieszkaniowej rozwiąże najpóźniej do końca II kwartału – przypomniał Dąbrowski - Skoro wszystko jest przygotowane włącznie z uchwałami, chcemy usłyszeć, kiedy konkretnie nastąpi realizacja.

Więcej w środowym wydaniu Kuriera Makowskiego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB