Niedziela, 28 lutego 2021. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Domagają się rozliczenia

2013-04-09 08:10:12 (ost. akt: 2013-04-09 08:12:29)

Podziel się:

Społeczna Rada Osiedla „Południe” domaga się od zarządu TBS szczegółowego sprawozdania finansowego. Lokatorzy żądają zwołania do końca kwietnia zebrania w tej sprawie. Mówią, że nie wpłacą żądanej od nich kwoty wynikającej z rozliczenia okresu grzewczego za 2012 rok, bo - ich zdaniem - mają dużą nadpłatę.

W piśmie skierowanym do prezesa zarządu Emilii Bonisławskiej członkowie Społecznej Rady Osiedla napisali: (...) Przez trzynaście lat, mimo licznych rozmów i próśb nie chcecie lub nie potraficie rozliczyć się z wpłaconych przez lokatorów pieniędzy. Niezależnie od tego, czy wynika to z lekceważenia lokatorów, czy też z braku kompetencji, żądamy zwołania do końca kwietnia 2013 roku zebrania ogółu lokatorów Osiedla Południe w celu dokonania szczegółowego sprawozdania finansowego (...). W dalszej części pisma wymieniają szczegółowo o jakie rozliczeni chodzi. A chodzi m.in: o wpłaty na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej i lokali indywidualnych, koszty zarządu nieruchomością, wynik bilansowy, stan środków pieniężnych na bieżącym rachunku bankowym, kwot wpłacanych przez lokatorów na konto zaciągniętego przez TBS kredytu i kwot pozostałych do jego spłaty.
Więcej w jutrzejszym wydaniu KM

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wojtek #1049670 | 188.146.*.* 9 kwi 2013 22:22

    Przez 13 lat nie dokonano rozliczenia... W tym okresie prezesem TBS była Pani Tyburska, widoczna na załączonej fotografii. Nie dokonała czegoś, o co teraz, nie będąc już szefem spółki, się domaga... Co najmniej śmieszne...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz