Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Nowości wydawnicze Powiatu

2013-04-18 19:10:43 (ost. akt: 2013-04-18 19:12:23)

Podziel się:

Niedawno ukazał się drugi tom albumu z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, a już niebawem na makowskim rynku wydawniczym ukaże się nowa pozycja, zatytułowana „Kościoły w powiecie makowskim”. Książka jest już w drukarni, ukaże się w połowie maja.

- Jest to wydanie albumowe, zawiera głównie zdjęcia kościołów powiatu makowskiego, od tych najbardziej znanych parafialnych do mniej znanych np. w Szygach, Podosiu, Chodkowie czy św. Rozalii. Zdjęcia do albumu wykonał Zbyszek Wyrzykowski, znany sporej części osób z zespołu „Kamienne Ogrody”. Album liczy ok. 140 stron, wydajemy go jako Powiat Makowski w nakładzie 500 szt. Myślę, że podobnie jak nasze wcześniejsze albumy spotka się z zainteresowaniem. Będzie go można kupić w Starostwie w pok. nr 11 - mówi Joanna Rzepka., dyrektor Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Promocji Starostwa Powiatowego.
W planach wydawniczych starostwa są następne publikacje w serii „Ocalić od zapomnienia” . - Chcemy wydać kroniki sportu i przemysłu powiatu makowskiego. Mamy nadzieję, że będą to odrębne książki, to jednak zależy od tego ile uda nam się pozyskać materiału – mówi dyrektor Rzepka. Pomysłodawcą kroniki sportu jest Krzysztof Kacprzycki, sekretarz gminy w Szelkowie, który w łożył ogromną pracę w zebranie materiałów, zarówno zdjęć jak i publikacji.
-Wydawane przez nas albumy nie mają jedynie wartości pamiątkowo – sentymentalnej. W ich powstanie angażuje się wielu ludzi, a zebrane przez nich, opracowane i usystematyzowane w zwartą całość materiały trafiają do odbiorcy w formie rzeczowych, przystępnych i pięknie wydanych publikacji.
Zwracamy się więc do wszystkich Państwa, którzy są w posiadaniu informacji, fotografii lub innych pamiątkowych przedmiotów, wycinków prasowych, dyplomów itp.w szczególności w dziedzinie sportu i przemysłu, o udostępnienie nam ich w celu wykorzystania przy opracowaniu kolejnych wydań.
Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc, podpowiedź, sugestię, a Państwo będą mieć niewątpliwą satysfakcję, że przyczynili się do wzbogacenia zawartości tak unikatowych książek.
Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr telefonu 29 71 73 672 lub mailowo joanna.rzepka@powiat-makowski.pl – apeluje za naszym pośrednictwem dyrektor Joanna Rzepka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB