Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Biała Niedziela w Makowie

2013-04-22 14:20:46 (ost. akt: 2013-04-22 14:21:57)

Podziel się:

Specjaliści diabetologii i chorób wewnętrznych z Fundacji na Rzecz Rozwoju Prewencji i Leczenia Cukrzycy działającej przy Klinice Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzili w minioną niedzielę w Makowie akcję profilaktyczną. Lekarze przyjechali na zaproszenie starosty makowskiego Zbigniewa Deptuły.

Lekarze przyjechali na zaproszenie starosty makowskiego Zbigniewa Deptuły. W ciągu sześciu godzin przyjęli ok. 150 pacjentów.
- Wśród przebadanych rozpoznaliśmy 3 przypadki świeżo wykrytej cukrzycy typu 2 oraz 20 osób ze stanem przed cukrzycowym. Ponadto, skonsultowaliśmy ponad 30 pacjentów z rozpoznaną cukrzycą typu 2. Sześciu osobom zaleciliśmy pilną hospitalizację na oddziale diabetologii w celu modyfikacji leczenia przeciwcukrzycowego oraz oceny późnych powikłań cukrzycy – powiedział nam kierownik Kliniki doc. Paweł Piątkiewicz.
Akcję zignorowało środowisko lekarskie Makowa i powiatu. Mimo licznych zaproszeń na spotkanie z Kierownikiem Kliniki doc. Pawłem Piątkiewiczem i przewidywany przy tej okazji wykład przybył jedynie doktor Andrzej Kos z makowskiego szpitala. – To przykre, miałem nadzieję na lepszą frekwencję lekarzy, bo uważam że wiedzy w tej dziedzinie nigdy dosyć. Szczególnie dziś, gdy cukrzyca i choroby układu krążenia stały się tak powszechne – mówi starosta Zbigniew Deptuła.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB