Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Niebezpieczne ulice

2013-05-28 15:29:17 (ost. akt: 2013-05-28 15:30:30)

Podziel się:

Mieszkaniec Makowa zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o interwencję w sprawie braku oznakowania przy połączeniu ulic Kopernika i Rickovera położonych na osiedlu Ciechanowska.

- Jeżdżę tamtędy codziennie i dość często spotykam się z wymuszeniem pierwszeństwa. Niektórzy kierowcy nie wiedzą, która ulica jest z pierwszeństwem przejazdu, a która podporządkowana. W ubiegłym tygodniu o mały włos nie doszło do kolizji. Czy nie byłoby zasadne postawienie tam znaku – pyta nasz rozmówca.
- Oznakowanie na tej drodze jest prawidłowe. W strefie zamieszkania, poruszamy się z prędkością nie przekraczająca 20 km na godzinę i stosujemy ogólne zasady poruszania się po drogach czyli obowiązuje zasada „ustąp pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony” – wyjaśnia asp. Janusz Kniżewski z Wydziału Ruchu Drogowego KP Policji w Makowie. Funkcjonariusz przypomina jednocześnie o zakazie parkowania samochodów u zbiegu ulic oraz w miejscach do tego nie wyznaczonych. - Jest to wśród kierowców dość nagminne łamanie przepisów, a u zbiegu wymienionych ulic szczególnie. Nakładamy tam sporo mandatów – mówi asp. Kniżewski.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kiero #1098272 | 62.233.*.* 29 maj 2013 11:43

    "nasz rozmówca" to idiota co powinień najwyżej po wsi jeździć albo po opłotkach bo w ruchu miejskim już widać się gubi. Skoro na tym skrzyżowaniu bez znaków wg niego nie wiadomo jak jechać...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. qwerty #1097939 | 83.31.*.* 28 maj 2013 22:11

    co za Makowskie buraki! jak nie ma znaków to nie wiedza kto ma pierszeństwo. kto takim ludziom daj prawo jazdy? jest takie pojęcie jak 'skrzyżowanie ulic równorzędnych". w takiej sytuacji pierszeństwo ma kierujący po naszej prawej stronie. czyli jadąc od KIRI ustępujesz temu co jedzie od Zielonego, ten co jedzie od Zielonego ustępuje temu co jedzie od Manhatanu. Z taka znajomościa przepisów ruchu to pojechał byś do warszawy samochodem a wrócił na lawecie

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz