Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Zasłużeni dla Makowa

2013-06-05 15:21:36 (ost. akt: 2013-06-05 15:22:35)

Podziel się:

Trzy osoby i jedną instytucję uhonorowano odznaką „ Zasłużony dla Miasta Makowa. W tym roku doceniono działalność Elżbiety Dębek, prezesa Koła Polskiego Związku Niewidomych, Wojciecha Traczewskiego, działacza MKS Makowianka, Stanisława Rulkę prezesa  Oddziału Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Miejskiego Domu Kultury, który obchodzi 50-lecie działalności. Odznaki zostały wręczone na uroczystej sesji z okazji Dni Makowa

Elżbieta Dębek ma w środowisku opinię kobiety niezłomnej, która w niesienie pomocy osobom niewidomym i niedowidzącym wkłada całe serce. Ponad 35 letnia działalność Koła, którym kieruje pokazała, że jest ono równie ważne w życiu wąskiego grona członków jak i w środowisku lokalnym. Potwierdzeniem właściwego wypełniania zadań, do których zostało powołane Koło PZN w Makowie jest ilość zrzeszonych w nim członków.
Wojciech Traczewski to wielki entuzjasta sportu, społecznik, od pół wieku związany z makowską piłką, bez reszty oddany miastu, wychowawca wielu świetnych piłkarzy i wartościowych ludzi, pełniących różne funkcje społeczne.
Stanisław Rulka jest działaczem społecznym działającym w organizacjach społecznych mających głównym celem jest niesienie pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Jako prezes Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, który zrzesza w pow. Makowski blisko 500 członków, niesie pomoc chorym, dotkniętym cukrzycą.
Miejski Dom Kultury to placówka wokół której od 50 lat skupia się życie kulturalne Makowa. W Domu Kultury działają kluby, koła zainteresowań: wokalne i teatralne oraz zespoły muzyczne i taneczne. Obecnie kieruje nim Bożena Pawłowska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB