Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Czerwonka wicemistrzem Mazowsza, Chełstowski królem strzelców!

2013-06-07 10:31:08 (ost. akt: 2013-06-07 10:35:34)

Podziel się:

Ogromny sukces odnieśli hokeiści z Publicznego Gimnazjum w Czerwonce zostając wicemistrzami Mazowsza w unihokeju w ramach XV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ponadto królem strzelców imprezy został Bartosz Chełstowski, uczeń III klasy.

Grzegorz Łuniewski
grzegorzluniewski@teatrmantra.pl

25 maja na hali sportowej MOSiR w Gostyninie rozpoczęły się finały wojewódzkie chłopców w unihokeju. W turnieju wystartowało jedenaście najlepszych zespołów na Mazowszu wyłonionych wcześniej w zawodach powiatowych i międzypowiatowych. Wśród tej elity znaleźli się także hokeiści z Czerwonki, którzy mieli już za sobą wygrane turnieje w Makowie Mazowieckim i Czerwinie. Podopieczni Anny Radziszewskiej i Adama Matłacha znaleźli się w grupie C wraz z rówieśnikami z Pacyny i Wiśniewa. Początek turnieju nie zapowiadał jednak późniejszego sukcesu. Już w pierwszym meczu z Wiśniewem przyszła porażka 1 : 4. Na szczęście pojedynek o wejście do strefy ćwierćfinałowej zakończył się wysokim zwycięstwem 5 : 1 nad Pacyną. 26 maja przyszedł czas na rozgrywki finałowe. W gronie ośmiu najlepszych zespołów turnieju o awans do półfinału Czerwonka zagrała z faworytami całego turnieju Gimnazjum nr 21 w Warszawie. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy ze stolicy strzelając bramkę. Jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził Bartosz Chełstowski. Druga połowa, a także dogrywka nie przyniosły zmiany rezultatu i o awansie musiały przesądzić rzuty karne. Tutaj znakomicie w bramce spisywał się Rafał Kozłowski, który trzykrotnie nie dał się pokonać i w dużej mierze dzięki niemu Czerwonka wygrała 3 : 2. W spotkaniu półfinałowym nasi hokeiści zmierzyli się z Nowym Duninowem. Po raz kolejny znakomicie spisywał sie Bartosz Chełstowski, którego dwa gole pozwoliły awansować do finału. W drugim pojedynku półfinałowym hokeiści z Wiśniewa wygrali z Jedlińskim dopiero po rzutach karnych. Mecz o trzecie miejsce wielkich emocji nie przyniósł. Od początku przeważał zespół z Nowego Duninowa i to on wygrał zasłużenie 2 : 0 z Jedlińskiem. Mecz finałowy rozpoczął się źle dla zawodników z Czerwonki. Hokeiści z Wiśniewa grali bezbłędnie i prowadzili już 4 : 0. Wtedy znowu przypomniał o sobie Bartosz Chełstowski, który strzelił dwa gole. Niestety zabrakło już czasu żeby odrobić straty i ostatecznie to Wiśniewo zostało mistrzem Mazowsza wygrywając 4 : 2. Znakomita postawa Bartosza Chełstowskiego w całym turnieju pozwoliła mu sięgnąć po tytuł króla strzelców imprezy. Nagrodę „fair play” otrzymał Dawid Lazurek z Gimnazjum w Pacynie, który przejechał rowerem 12 km żeby zagrać w zawodach.
Nagrody – pamiątkowe medale dla wszystkich zawodników z trzech najlepszych drużyn – oraz puchary wręczali Jolanta Syska-Szymczak Przewodnicząca Rady Miejskiej w Gostyninie, Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Mazowsza Jan Dorosiewicz oraz Wojciech Lewandowski z Płockiego Szkolnego Związku Sportowego. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali działacze Gostynińskiego Szkolnego Związku Sportowego Ludwik Pawikowski i Lucjan Ogłodziński.

Skład zespołu z Czerwonki: Rafał Kozłowski – Kamil Szymborski, Kamil Widomski, Adam Goździewski, Kamil Garwarski, Bartosz Chełstowski, Łukasz Dzwonkowski, Adrian Garwarski, Krzysztof Popławski, Michał Kowalski, opiekunowie: Anna Radziszewska, Adam Matłach.

Wyniki:
Grupa A:
1. G 21 Warszawa – 3 pkt., 5 : 3
2. G Miastków Kościelny – 3 pkt., 4 : 3
3. G Józefina – 0 pkt., 2 : 5

G Miastków Kościelny – G 21 Warszawa 2 : 2
G 21 Warszawa – G Józefina 3 : 1
G Miastków Kościelny – Józefina 2 : 1

Grupa B:
1. G Józefosław – 4 pkt., 3 : 1
2. G Suskowola – 2 pkt., 2 : 2
3. G 130 Warszawa – 0 pkt., 2 : 4

G 130 Warszawa – G Józefosław 1 : 2
G Józefosław - G Suskowola 1 : 0
G 130 Warszawa – G Suskowola 1 : 2

Grupa C:
1. G Wiśniewo – 4 pkt., 5 : 1
2. G Czerwonka – 2 pkt., 6 : 5
3. G Pacyna – 0 pkt., 1 : 6

G Pacyna – G Wiśniewo 0 : 1
G Wiśniewo – G Czerwonka 4 : 1
G Pacyna – G Czerwonka 1 : 5

Grupa D:
1. G Jedlińsk – 2 pkt., 3 : 2
2. G Nowy Duninów – 0 pkt., 2 : 3

G Jedlińsk – G Nowy Duninów 3 : 2

Ćwierćfinały:
G 21 Warszawa – G Czerwonka 1 : 1 k. 2 : 3
G Miastków Kościelny – G Wiśniewo 1 : 2
G Józefosław – G Nowy Duninów 2 : 4
G Suskowola – G Jedlińsk 0 : 4

Półfinały:
G Czerwonka – G. Nowy Duninów 2 : 1
G Wiśniewo – G Jedlińsk 0 : 0 k. 5 : 4

Mecz o 3 miejsce:
G Nowy Duninów – G Jedlińsk 2 : 0

Finał:
G Czerwonka – G Wiśniewo 2 : 4

Końcowa klasyfikacja:
1. Gimnazjum w Wiśniewie (powiat mławski)
2. Gimnazjum w Czerwonce (powiat makowski)
3. Gimnazjum w Nowym Duninowie (powiat płocki)
4. Gimnazjum w Jedlińsku (powiat radomski)
5. Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym (powiat garwoliński)
6. Gimnazjum w Józefosławiu (powiat legionowski)
7. Gimnazjum nr 21 w Warszawie (Warszawa)
8. Gimnazjum w Suskowoli (powiat radomski)
9. Gimnazjum w Józefinie (powiat grodziski)
10. Gimnazjum nr 130 w Warszawie (Warszawa)
11. Gimnazjum w Pacynie (powiat gostyniński)

Król Strzelców: Bartosz Chełstowski – Gimnazjum w Czerwonce
Nagroda „Fair Play”: Dawid Lazurek – Gimnazjum w Pacynie


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB