Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Bezpiecznie na wsi - powiedz STOP upadkowi !

2013-06-14 10:31:26 (ost. akt: 2013-06-14 09:31:26)

Podziel się:

Od 22 lutego twał konkurs, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej w konwencji plakatu, na papierze formatu A3 w dowolnej tematyce technicznej związanej z zapobieganiem upadkom podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Do III edycji Ogólnopolskiego konkursu mogli zgłosić się uczniowie ze szkół podstawowych. Konkurs przebiegał pod hasłem: Bezpiecznie na wsi- powiedz STOP upadkowi. 4 czerwca wręczono już pierwsze nagrody za pierwsze cztery miejsca w każdym etapie, od 0- do III klasy oraz od IV-VI klasy.

Głównym organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Konkurs przebiegał we współorganizacji z Dyrekcjami Szkół Podstawowych, zainteresowanymi jednostkami samorządu terytorialnego i udziałem lokalnych mediów. Konkurs miał na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom, które stanowią najczęstszą grupę wypadków przy pracy rolniczej a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi. Na terenie Placówki terenowej Krus wręczono nagrody rzeczowe ośmiu laureatom. Osoby, które zajeły pierwsze miejsca, wezmą udział w wojewózkim etapie przeprowadzonym na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie. Pierwsze miejsca zajeli: Adrianna Garwacaka z 1 klasy w szkole podstawowej w Rzewniu oraz w drugiej kategorii wiekowej Daria Kobylińska z IV klasy w Szkole podstawowej w Rzewniu.
-Otrzymaliśmy aż 94 prace, bardzo ciężko było wybrać te najlepsze. Uważam, że dzieci w naszym powiecie mają bardzo duży talent i bardzo wysoką świadomość, wykazały się bardzo dużą kreatywnością- mówi Joanna Bartosiewicz, pracownica KRUS w Makowie Mazowieckim. Młodym artystom redakcja Kuriera Makowskiego życzy powodzenia w dalszych eliminacjach.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB