Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Marszałek podpisał umowę ze szpitalem

2013-06-27 12:29:58 (ost. akt: 2013-06-27 12:32:10)

Podziel się:

Zarząd województwa mazowieckiego przyznał unijne dofinansowanie na realizację dwóch projektów w powiecie makowskim. 2,3 mln zł otrzymał szpital na informatyzację placówki. Ponad 1 mln zł. wspomoże rekultywację dwóch składowisk odpadów w Chełchach i Jaciążku. Umowy podpisali: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, który gościł w Makowie w ubiegły czwartek oraz beneficjenci – dyrektor szpitala Jerzy Wielgolewski i wójt gminy Sypniewo Jarosław Napiórkowski.

Krótszy czas oczekiwania na wizytę lekarską, wgląd do wyników badań, usprawnienie pracy szpitala, to główne zalety płynące z wdrożenia nowoczesnego systemu informatycznego. Za unijne pieniądze szpital zakupi nowoczesny sprzęt informatyczny i zbuduje sieć. W placówce wdrożony zostanie zintegrowany system służący zarządzaniu szpitalem - informacji medycznej (SIM) w części medycznej, tzw. „ białej” oraz system ERP w części administracyjnej, „szarej”.
Inwestycja pozwoli skrócić czas oczekiwania pacjentów na m.in.: podjęcie leczenia czy wyniki badań diagnostycznych. Umożliwi też szybką konsultację medyczną z ośrodkami o wyższym stopniu referencyjności. Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego usprawni komunikację wewnętrzną, zapewniając szybki i łatwy dostęp do pełnej informacji o stanie pacjenta, przebiegu leczenia oraz wynikach badań laboratoryjnych, co zaoszczędzi czas pracy lekarzom oraz umożliwi elektroniczny obieg dokumentów, informację i e-konsultacje z wykorzystaniem czatu. Całkowita wartość projektu wynosi 2.789.510 zł. Kwota dofinansowania stanowi 2.372.083 zł.
Marszałek wyraził uznanie dla dyrekcji i personelu szpitala za gospodarność i obiecał wsparcie w realizacji projektów służących rewitalizacji obiektu. Makowska placówka jako jedna z nielicznych na Mazowszu i w kraju może się poszczycić dodatnim wynikiem finansowym.
Podczas wizyty w Makowie marszałek Struzik oprócz szpitala odwiedził także zakład przetwórstwa mlecznego „Dr Oetker” oraz Fabrykę Konstrukcji Stalowych AUTO HIT .

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nepotyzm #1126955 | 31.61.*.* 27 cze 2013 13:51

    Ten w okularach z czerwonym krawatem to syn Staśka Świętoreckiego z urzędu miasta - ta pokraka jego syn jest zastępcą dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych a dlatego nim jest bo wój Kuźmiuk z PSL mu załatwił posadę - wszystko było od dawna ustawinone gdyby nie wój to by Grzesio cieciował teraz w Gromie :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)