Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Otrzymał akt powołania na sędziego sądu okręgowego

2013-07-18 14:53:45 (ost. akt: 2013-07-18 13:59:00)

Podziel się:

Marcina Jan Kołakowski z pochodzenia Przasnyszanin z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzymał Akt Powołania na stanowisko Sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Uroczystość odbyła się 10 lipca. Podczas wręczenia aktu w pałacu prezydenckim obecni byli dumni rodzice Barbara i Wojciech Kołakowscy z Węgry (gmina Czernice Borowe).

Najbliżsi uczestniczyli w wręczeniu

Marcin Jan Kołakowski w 2000 roku ukończył wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Od stycznia 2001 roku do 15 czerwca 2003 roku pracował w Sądzie Najwyższym w charakterze asystenta sędziego Sądu Najwyższego. W kwietniu 2003 roku złożył egzamin sędziowski. Pracował jako asesor sądowy w XII Wydziale Gospodarczym Sadu Rejonowego w Warszawie. Pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego wydziału, następnie orzekał w VII Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi – Północ. W tym wydziale pełnił funkcję kierownika sekcji nakazowej w tym wydziale. Już w 2009 roku został delegowany do orzekania w X Wydziale Sądu Okręgowego. - Jesteśmy dumni z syna i cieszymy się. To dla nas zaszczyt, że mogliśmy uczestniczyć w uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Sali Kolumnowej – mówi Wojciech Kołakowski, ojciec Marcina Jan Kołakowskiego.

Sam Pan Marcin awans zawodowy traktuje jako zaszczyt i kolejne wyzwanie oraz możliwość realizacji zawodowej.
- Orzekałem w wydziale gospodarczym, ze względu zmiany organizacyjne rozpocząłem w wydziale cywilnym. Zaczynając pracę w Sądzie Najwyższym pracowałem w Izbie Cywilnej, później orzekałem w wydziałach gospodarczych. Zawód sędziego to nie tylko praca od 8:00 do 16:00 wiele kwestii spornych zabiera się do domu, aby je przemyśleć. Miałem taki moment, w którym się zastanawiałem nad zmianą pracy jednak zostałem – tłumaczy Marcin Kołakowski.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Robi #2349645 | 188.146.*.* 12 paź 2017 23:52

    Twoje decyzję są tak "trafione" i poparte "twoim doświadczeniem życiowym" że dawno powinieneś zmienić zawód!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz