Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Na przekór wszystkim niechętnym, rura połączy miasto ze Spółdzielnią

2013-07-25 15:43:12 (ost. akt: 2013-07-25 15:47:47)

Podziel się:

W obecności mieszkańców, burmistrz Makowa i radni miejscy, wyjątkowo zgodnie wprowadzili do tegorocznego budżetu dodatkową inwestycję - budowę sieci ciepłowniczej na odcinku od Pułaskiego do Moniuszki. Na tę decyzję właściciele i lokatorzy mieszkań z ogrzewanych piecowo bloków przy pasażu czekali kilkanaście lat. – To przełomowy moment w historii miejskiego ciepłownictwa, dający kilkudziesięciu rodzinom szansę na lżejsze życie – skomentował ten fakt radny Andrzej Bronowicz.

Zmiany w uchwale budżetowej na 2013 rok pozwalające rozpocząć budowę odcinka sieci ciepłowniczej zdominowały obrady sesji rady miejskiej, która odbyła się 18 lipca. Na posiedzenie oprócz radnych i zwyczajowo obecnych gości, po raz kolejny licznie przybyli mieszkańcy bloków przy ul. 1 Maja, Moniuszki i Pułaskiego, aby – jak to wcześniej zapowiedzieli – dopilnować realizacji złożonych im obietnic. Sesję poprzedziły zwołane nieco wcześniej komisje, na których omówiono wprowadzone do porządku obrad tematy.
Przed odczytaniem uchwały, wiceprzewodniczący rady Jerzy Dąbrowski poprosił burmistrza Jankowskiego o kilka słów komentarza na temat wprowadzanych zmian w budżecie, wysokości kwot oraz planowanej inwestycji. Konkretnie chodziło o podanie terminów rozpoczęcia i zakończenia robót wynikających z podejmowanej uchwały.

Dziesięć lat stracone
- Tak jak państwu obiecałem, wprowadziłem 250 tys. złotych na inwestycję związaną z rozbudową sieci ciepłowniczej od ul. Pułaskiego do ul. Moniuszki. Szczegóły objaśni wiceburmistrz, ja powiem tylko, że od poniedziałku ruszamy ze sprawami geodezyjnymi, kosztorysowymi i projektowymi. Jak wszystko będzie gotowe ogłaszamy przetarg na wykonawstwo. Chcemy jeszcze w tym sezonie grzewczym podać ciepło do ZS Nr 2 i budynku Urzędu Miejskiego – wyjaśniał zadowolony burmistrz Jankowski. Dostał za to po nosie trafnym spostrzeżeniem swojego zastępcy, że dziesięć lat zostało stracone i pora skończyć z pustymi obietnicami. - Choć jestem człowiekiem wielkiej wiary, to w tym przypadku jak nie zobaczę to nie uwierzę – powiedział Grzegorz Napiórkowski - więc poczekajmy miesiąc czasu, po tym okresie powinniśmy mieć już pełną dokumentację. Będzie pozwolenie na budowę od starosty, będzie rozstrzygnięty przetarg. W połowie sierpnia powinniśmy mieć materiały z wydziału architektoniczno budowlanego. Chcę jednak uprzedzić, że nie wszystko zależy od nas. Może się tak zdarzyć, że ogłosimy przetarg a nie znajdzie się wykonawca - dodał.

Rura nadziei
– Wykonanie tej inwestycji ma dla mnie osobiście znaczenie symboliczne dlatego, że sieci ciepłowniczej w tym rejonie miasta nigdy nie było – mówi radny Andrzej Bronowicz. - Ta rura dająca podłączenie szkole, straży i w dalszej kolejności blokom przy 1 Maja, daje również nadzieje innym mieszkańcom miasta, którzy chcą aby do ich mieszkań także trafiło ciepło. Wystarczy tylko przejść przez drogę krajową do innych części miasta, do budynków przy Przasnyskiej, Mickiewicza i dalej. W imieniu nieobecnego na sesji Marka Jaroszewskiego, wiceprzewodniczący rady Jerzy Dąbrowski podziękował mieszkańcom, osobiście zaangażowanym w rozwiązanie istniejącego od lat problemu, za wsparcie jakiego udzielali radnemu poprzez obecność na spotkaniach, posiedzeniach komisji i sesjach uwieńczone sukcesem. Natomiast Teresa Ambroziak w imieniu mieszkańców wyraziła podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do sfinalizowania budowy sieci, podkreślając w sposób szczególny zasługi radnego Jaroszewskiego, co mieszkańcy potwierdzili brawami.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB