Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Odnaleźli się po 40 latach i spełnili obietnicę

2013-08-06 10:03:49 (ost. akt: 2013-08-06 16:58:35)

Podziel się:

Uczniowie IV E, absolwenci makowskiego Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej rocznik 1973, obiecali sobie po maturze, że będą się spotykać co roku, w pierwszą sobotę sierpnia. Ale życie napisało inny scenariusz i spotkali się dopiero po 40 latach.

Jedni poszli na studia, inni zaraz po szkole podjęli pracę, założyli rodziny i rozjechali się w różne strony. W Makowie pozostało ich sześcioro. Na pierwsze szkolne zjazdy przyjeżdżali dość licznie, ale nigdy nie byli w komplecie. Z czasem obecność spadła do zaledwie kilku osób. Kiedyś, Hania Kraszewska Siemak, która jak nikt inny pielęgnuje szkolne wspomnienia i ma największy zbiór fotografii z tamtego okresu, rzuciła pomysł żeby zorganizować spotkanie klasowe. Temat podjęła jej serdeczna przyjaciółka do dziś, Ula Kwiatkowska (Wiśniewska) i podzieliła się nim z Danusią Brodowską (Krośnicką). Do współpracy wciągnęły Bronka Dobrosielskiego.

W poszukiwaniach dotarli na drugi kontynent
Zaczęli od najtrudniejszego zadania, odnalezienia kolegów. Trzy dziewczyny mieszkały za granicą. Bogusia Górajczyk w USA, Grażynka Mach w Australii, Marylka Szewczyk w Szwecji. - Najwięcej problemów było z ustaleniem adresu Grażynki, nie mieliśmy nikogo, kto by go znał. Udało się, dzięki Bronkowi, który spędził wiele godzin w Internecie – Ula i Danusia chwalą kolegę. Nie mniej problemu sprawiło im uzgodnienie terminu spotkania. Najpierw miał być czerwiec, później lipiec, ostatecznie wszyscy przystali na pierwszą sobotę sierpnia. I stało się tak, jak sobie obiecali przed czterdziestoma laty, choć mało kto tę obietnice jeszcze pamiętał. Na miejsce spotkania wybrali urokliwy, gościnny „Dworek” państwa Kozłowskich.

Więcej w jutrzejszym wydaniu Kuriera Makowskiego


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB