Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Policjanci i strażacy szukali zaginionych grzybiarzy

2013-10-10 10:42:52 (ost. akt: 2013-10-10 10:46:13)

Podziel się:

Zaginionego seniora-grzybiarza z Pułtuska szukali makowscy strażacy i policjanci w okolicach Dłutkowa (gm. Płoniawy-Bramura). A w sąsiednim powiecie przasnyskim upojony alkoholem 62-letni amator grzybów spędził noc pod krzakiem w lesie.

Osiemdziesięcioletni pułtuszczanin wraz z żoną wybrał się na grzyby w okolice Dłutkowa w czwartek 3 października. W pewnym momencie mężczyzna zaginął. Kobieta sama zaczęła go szukać, ale bezskuteczne, więc zgłosiła sprawę na policję. - Informacja o zaginięciu 80-latka dotarła do nas około godziny 16 – mówi Monika Winnik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. Stróże prawa dowiedzieli się ponadto, że senior jest schorowany i nie ma przy sobie telefonu.
Rozpoczęły się poszukiwania, w których wzięli udział strażacy-ochotnicy i policjanci, niestety 80-latka nie odnaleziono. Gdy ok. godz. 19.30 funkcjonariusze szykowali się do wzmożenia działań, dostali informację z komendy w Pułtusku, że mężczyzna sam o własnych siłach dotarł do domu.
Z kolei 2 dni wcześniej kilkudziesięciu policjantów z Chorzel (pow. przasnyski) przez kilka godzin szukało 62-letniego amatora leśnych smaków. Jego żona, która zaalarmowała policję, twierdziła, że wyszedł poprzedniego dnia na grzyby i nie wrócił do domu, a ostatnio widziano go w sklepie w Chorzelach. - Policjanci podjęli natychmiast działania poszukiwawcze. Zaginionego grzybiarza szukało w lesie blisko kilkudziesięciu policjantów i strażaków wspomaganych przez rodzinę 62-latka – relacjonuje asp. Ewa Śniadowska z Komisariatu Policji w Chorzelach. Odnaleźli go w odległości 6 km od domu. Spał pod krzakiem, przypuszczalnie spędził tam całą noc.
Jak się wkrótce okazało, był pijany. Jako że jego stan nie wymagał opieki medycznej, został odtransportowany do domu. - Prawdopodobną przyczyną tego, że 62-latek nie potrafił wrócić do domu było to, iż znajdował się pod wpływem alkoholu – zdradza policjantka.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB