Niedziela, 28 lutego 2021. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Ilu przedszkolaków, ilu gimnazjalistów?

2013-10-12 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-11 14:52:19)

Podziel się:

Ponad pół tysiąca maluchów, starszych dzieci i gimnazjalistów będzie uczęszczać w tym roku szkolnym do placówek oświatowych na terenie gm. Różan.

Przed nowym rokiem szkolnym wszystkie trzy: przedszkole, podstawówka i gimnazjum przeszły mniejsze lub większe remonty. Dla maluchów w czasie wakacji odnowiono klatkę schodową w części edukacyjnej oraz położono antypoślizgową wykładzinę PCV. Zadaszona wnęka została przystosowana do zabaw nawet podczas deszczu, położono tam bezpieczną poliuretanową nawierzchnię i ustawiono plastikowe urządzenia do zabawy.
W roku szkolnym 2013/2014 uczęszcza tu 126 dzieciaków, w tym 34 w wieku 4 lat, 9 3-latków oraz 83 realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego. Nad dziewczynkami i chłopcami czuwa 14 nauczycieli, logopeda i katecheta. Dla dzieci pięcio- i sześcioletnich z dysfunkcjami rozwoju fizycznego zorganizowano zajęcia gimnastyki korekcyjnej, a dla tych z deficytami rozwojowymi – terapii pedagogicznej.
- W związku z wejściem przepisów Ustawy z dnia 13 czerwca 2013r. (...)opłata za godzinę opieki, wychowania i pobytu dziecka w przedszkolu po realizacji podstawy programowej (po godz 13) zmniejszyła się i wynosi obecnie 1 złoty. Opłata za korzystanie z żywienia pozostaje bez zmian i wynosi 5 złotych za trzy posiłki – podaje Teresa Mrozek, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Różanie.
Z kolei w podstawówce podczas letniej przerwy w lekcjach przeprowadzono prace porządkowe na terenie posesji oraz porządkowo-naprawcze w samym budynku. Od 2 września naukę pobiera tu 243 uczniów w 17 oddziałach, a szkole filialnej w Załuziu – 12 w 2 klasach. Łącznie zatrudnia się 33 nauczycieli, którym przydzielono 545 godzin zajęciowych (41 ponadwymiarowych).
Drobne prace remontowe oraz malowanie toalet zostało też wykonane w wakacje w gimnazjum. Tutaj uczy się w bieżącym roku 66 dziewcząt i 71 chłopców w 7 oddziałach. - Z ogólnej liczby uczniów 60 jest spoza Różana – informuje dyrektor Anna Kurlanda. Nad edukacją młodzieży czuwa 17 pedagogów. Realizują 321,5 godzin lekcyjnych, z czego 4,5 to godziny ponadwymiarowe.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB