Niedziela, 7 marca 2021. Imieniny Flicyty, Kajetana, Pauli

„To skandal. Nie zapłacimy miastu ani złotówki”

2013-10-12 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-11 15:03:27)

Podziel się:

Afera na osiedlu Grzanka! Miasto żąda od mieszkańców po 1600 zł za wyłożenie kostki wzdłuż ich ogrodzeń. - Nie zapłacimy nawet złotówki. Najpierw wyłożyli kostkę, a później poinformowali o wydatkach. Tak być nie może – twardo mówią mieszkańcy.

Skandaliczny stan dróg, pękający wodociąg podnosiły mieszkańcom Grzanki ciśnienie. Oczekiwania na remont tamtejszych ulic nie miały końca. Mieszkańcy grozili nawet przeprowadzeniem referendum, które odłączyłoby Grzankę od Makowa. Burmistrz obiecał więc, że arterie zostaną zmodernizowane. Miastu udało się pozyskać dofinansowanie na remont ulic Sportowej, Leśnej oraz Lipowej, który łącznie oszacowano na ok. 1.600.000 złotych. Roboty trwają.
Mieszkańcy interweniują
Niestety nie wszystko poszło tak, jak trzeba. Do redakcji „Kuriera” z prośbą o interwencję zgłosili się mieszkańcy ulicy Leśnej. Ich problemy zaczęły się, gdy robotnicy zaczęli zrywać położoną za pieniądze właścicieli posesji wzdłuż ogrodzeń kostkę. - Podczas remontu zwężono drogę o około 30 cm. Jak się dowiedzieliśmy, nasze stare kostki nie nadają się już do ułożenia, położono nam więc nową. Myśleliśmy, że w ramach remontu. Tymczasem urząd miasta żąda od nas teraz 1600 zł za ten „prezent”. To skandal - komentują mieszkańcy.
- U mnie przed bramą wykonano robotę trzy razy. Najpierw zdjęli moją kostkę, później położyli swoją, a gdy dowiedziałem się, ile to kosztuje i powiedziałem, że nie zapłacę, pocięto mi ją i właśnie zrywają. Zostałem więc bez niczego - mówi Zdzisław Długołęcki. A sąsiedzi mu wtórują. -Wcześniej mieliśmy normalne chodniki, teraz wyłożono kostkę przed bramami, zaś przy furtce już jest błoto. Co będzie, gdy zacznie padać większy deszcz? Zerwali nam kostkę i podnieśli krawężniki przy ulicy, przed bramami będziemy mieli więc basen – narzeka Dariusz Walczak.
Czują się oszukani
Mieszkańcy Grzanki od 15 lat starają się o lepsze drogi, wielokrotnie rozmawiali o tym z burmistrzem i uczestniczyli w sesjach rady miasta. Na ostatnim spotkaniu rozmawiali o trwającej jeszcze inwestycji, czyli remoncie ul. Leśnej i Lipowej. - Robotnicy pracowali od 7 rano. Po pół godzinnym wierceniu i robieniu hałasów robili sobie przerwę i tak było już do końca dnia. Wyglądało to jak jeden wielki piknik - komentuje Dariusz Walczak. I dodaje: - Obiecano nam, że na Grzankę przeznaczą 3 mln złotych, chodniki mogłyby być wtedy „złote”. Nie wydali nawet połowy tej kwoty. Nie zamierzam budować miasta ze swojej kieszeni. My byśmy zapłacili za chodniki, a włodarze miasta chwaliliby się udaną inwestycją.
Burmistrz miasta Janusz Jankowski podkreśla, że inwestycja prowadzona jest zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem. Nie ukrywa jednak, że mieszkańcy, którzy chcą mieć kostkę na całej długości posesji, a nie tylko przy bramie (wjazdy są wykonywane w ramach remontu), muszą za to zapłacić. Niektórzy z właścicieli posesji wybrali jednak inne rozwiązanie i zamiast płacić miastu, wyłożyli sobie dodatkową kostkę sami.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bry #1217945 | 83.6.*.* 13 paź 2013 21:21

  wszystko robią na odwal, grzance należy się dobra droga i chodniki. dobrze, że kurier o tym napisał.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. SPÓŁDZIELCA #1217240 | 95.49.*.* 12 paź 2013 22:58

  Dlaczego wszyscy maja finansować inwestycje prywatne? Czy prywaciarze inwestowali np. w drogi na osiedlach spółdzielczych?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. as #1216888 | 178.235.*.* 12 paź 2013 13:14

   Grzanka od tylu lat była zaniedbywana, a teraz ludzie mają do drogowych inwestycji dopłacać? Przecież to skandal

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. makowianin #1216854 | 178.235.*.* 12 paź 2013 12:25

   bardzo dobrze, że wreszcie prasa się wzięła za inwestycje drogowe w tym mieście, bo wołają one o pomstę do nieba

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz