Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Znikną wysypiska w Chełchach i Jaciążku

2013-10-14 09:23:20 (ost. akt: 2013-10-14 09:24:47)

Podziel się:

Dokładnie tydzień temu gm. Sypniewo podpisała umowę z firmą , która ma wykonać rekultywacje składowisk śmieci w miejscowościach Chełchy (gm. Sypniewo) i Jaciążek (gm. Płoniawy-Bramura). Wartość inwestycji to 1 236 533 zł, z czego 1 051 053 stanowią środki zewnętrzne.

Gminy zawiązały partnerstwo, dlatego możliwe było pozyskanie unijnej kasy, beneficjentem jest jednak gm. Sypniewo. Wójt Jarosław Napiórkowski podpisał z marszałkiem Adamem Struzikiem stosowną umowę w czerwcu. - Wysypisko w Chełchach powstało w latach dziewięćdziesiątych, a zgodnie z wymogami Unii Europejskiej zostało zamknięte około 5 lat temu – informuje Mariusz Borkowski, podinspektor do spraw zamówień publicznych i pozyskiwania funduszy europejskich w Urzędzie Gminy w Sypniewie.
W ciągu najbliższych dni w Chełchach geodeci dokonają pomiarów, a za 2-3 tygodnie rozpoczną się prace. Śmieci m.in. zostaną przykryte kilkoma różnymi warstwami ziemi, a na koniec robotnicy posadzą na nich trawę. Koniec inwestycji planowany jest na wiosnę 2014 r. - Trzeba zrekultywować te działki, żeby nie postępowała degradacja środowiska – podkreśla Mariusz Borkowski.
Obecnie śmieci z gm. Sypniewo wywozi spółka MPK Ostrołęka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB