Niedziela, 11 kwietnia 2021. Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Wkrótce nowy plac zabaw

2013-10-22 08:33:52 (ost. akt: 2013-10-22 08:35:25)

Podziel się:

Już niedługo przy Szkole Podstawowej w Węgrzynowie ruszy kolejna inwestycja. Budynek z roku na rok pięknieje i oferuje coraz to lepsze warunki dla uczniów.

18 października na szkolnym terenie ruszyła budowa nowoczesnego placu zabaw. Koszt inwestycji wynosi 115 tys. złotych, jednak gmina Płoniawy-Bramura w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” pozyskała 50-proc. dofinansowanie.
Plac zabaw będzie miał bezpieczną nawierzchnię amortyzującą upadki. Do dyspozycji dzieci będą m.in zjeżdżalnie, huśtawki, równoważnie na sprężynach, liny, a także elementy małej architektury (ławki i kosze na śmieci). Na terenie szkoły znajduje się już jeden plac zabaw, jednak nie spełniał on wszystkich wymogów, stąd też budowa nowego. - Będzie dostępny dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III, stary zostanie zaś przesunięty w inne miejsce na terenie szkoły i będzie dostępny dla wszystkich - mówi dyrektor Jolanta Dawid. Budowa nowego placu zabaw nie potrwa długo. Mali uczniowie będą mogli korzystać z niego już pod koniec listopada. - Bardzo się ciesze z tego projektu, jest to szansa, żeby dzieci miały jeszcze lepsze warunki - komentuje Jolanta Dawid.
Warto wspomnieć również, że w szkole znajduję się znakomicie wyposażona sala zabaw. Bez wątpienia niejedno dziecko marzyło o ścianie wspinaczkowej czy basenie z kulkami. W Węgrzynowie dzieci to wszystko mają na wyciągnięcie ręki. Gdy pogoda nie pozwala na zabawy na świeżym powietrzu, maluchy mogą bawić się właśnie w takiej sali.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB