Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Drogi jak szwajcarski ser

2013-10-24 09:16:01 (ost. akt: 2013-10-24 09:19:54)

Podziel się:

Do redakcji „Kuriera Makowskiego” zgłosił się mieszkaniec Węgrzynowa zbulwersowany stanem dróg w tej miejscowości. - Nie da się tak żyć - zaczął rozmowę mieszkaniec.

- Odkąd rozpoczęła się budowa sieci kanalizacyjnej, przejechać jest bardzo trudno. Wiele osób przez te dziury w drodze zepsuło sobie samochód. Ekipa, która pracowała nad kanalizacją, od czasu do czasu przysypywała czymś te luki w drodze, ale co z tego skoro deszcz zaraz wszystko wypłukał – opowiadał nasz czytelnik.
Dziennikarze „Kuriera” byli na miejscu. Stan dróg pozostawia wiele do życzenia, obok każdego zabudowania asfalt został wycięty, powstały w ten sposób nawet półmetrowe, głębokie luki.
Na szczęście w Urzędzie Gminy Płoniawy-Bramura usłyszeliśmy, że remonty dróg już trwają. - Do końca października firma, która wykonywała sieć kanalizacyjną, ma przywrócić stan dróg do pierwotnego, tzn. załatać dziury oraz wylać wcześniej miejscami zdarty asfalt - tłumaczy Kazimierz Białobrzeski, sekretarz gminy. Podczas rozmowy z nim dowiedzieliśmy się również, iż Węgrzynowo jest brane pod uwagę w kwestii remontów dróg i budowy chodników. - W tym roku jednak na pewno nie uda nam się tego zrobić – nie ukrywa sekretarz.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB