Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Akcja "Znicz"

2013-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-25 09:08:12)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Krystian Knobelzdorf

Podziel się:

Przed 1 listopada policja apeluje do uczestników ruchu o rozwagę. Makowscy stróże prawa ostrzegają, że będą stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia i przestępstwa. Zapowiadają też zmiany w ruchu w okolicach cmentarza.

- Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy należy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów i pieszych w rejonach cmentarzy, dużych kompleksów handlowych, placówek bankowych oraz dworców PKP i PKS. Dlatego też w całej Polsce prowadzone są działania „Znicz” - informuje st. sierż. Monika Winnik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowiecki.
Zapowiada, że jak co roku w ramach tej akcji makowscy policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.
„Działania w tym roku rozpoczniemy już od poniedziałku 28 października od godz. 14 i potrwają do 3 listopada do godz. 22. Wszystkie działania na naszych drogach ukierunkowane będą na zapewnieniu bezpieczeństwa i płynności ruchu. Policjanci stanowczo reagować będą na wszelkie wykroczenia i przestępstwa popełniane przez kierujących, rowerzystów, a w szczególności pieszych. Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, zwracać uwagę na stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci” - czytamy w komunikacie.
Rzeczniczka przypomina o ograniczeniach w ruchu dla pojazdów powyżej 12 ton w dniu 31 października od godz. 18 do 22 i 1 listopada od godz. 8 do 22. Apeluje do kierujących pojazdami o rozwagę, dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. - Pamiętajcie państwo o podstawowych zasadach to jest włączaniu świateł mijania, zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Natomiast do rowerzystów i pieszych zwracamy się ze szczególnym apelem, aby zadbali o elementy odblaskowe i oświetlenie – mówi Monika Winnik. Policjantka prosi również, żeby nie zostawiać w samochodach wartościowych rzeczy oraz właściwie zabezpieczać pozostawione mienie.
O wszelkich utrudnieniach w ruchu lub innych zdarzeniach drogowych należy informować dyżurnego makowskiej komendy pod bezpłatnym numerem 997 lub 112.
oprac. el

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. .... #1230122 | 178.180.*.* 28 paź 2013 08:57

    Monika Winnik to ta co jedynym jej zajęciem na komendzie jest przeglądanie internetu i wypatrywanie czy ktoś znowu nie napisał czegoś na Pyzę, Rokiccaka i Szagę. I my musimy utrzymywać takiego darmozjada...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz