Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Już pół wieku z MDK-iem

2013-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-25 09:30:34)

Podziel się:

W zeszły czwartek wystartowały obchody 50-lecia istnienia Miejskiego Domu Kultury w Makowie.

Placówka rozpoczęła działalność w 1963 roku, wówczas w jej skład wchodziły kino „Mazowsze”, poradnia instrukcyjno–metodycza oraz świetlica środowiskowa. Na bazie tej jednostki powołano do zycia Powiatowy Dom Kultury. Charakter jego pracy sprowadzał się głównie do zajęć świetlicowych, a pierwszym dyrektorem PDK-u został Jan Kacprzyński. W latach 80. prężnie rozwijał się Amatorski Ruch Artystyczny, zaś lata 90. nie należały do najłatwiejszych, choć ich druga połowa minęła pod hasłem edukacji filmowej, plastycznej oraz teatralnej.
Od momentu powstania domu kultury, główna rola i znaczenie placówki nie uległo zmianie. Polega ono na organizacji czasu wolnego dla wszystkich mieszkańców bez względu na wiek.
Obchody jubileuszu placówki rozpoczęły się wernisażem wystawy „Tuwim dzieciom”, a zakończą 24 listopada wielką galą z recitalem Krzysztofa Respondka.

Program obchodów 50-lecia MDK-u
24 października, godz. 10 – Wernisaż wystawy „Tuwim dzieciom”
27 października, godz. 17 – Program satyryczny „Emeryci niespożyci” w wykonaniu klubu seniora „Makowianka”
10 listopada, godz. 17 – Wieczór muzyczny dla młodzieży
11 listopada, godz. 17 – Program okolicznościowy w wykonaniu Zespołu Artystycznego „Szmaragdy”
17 listopada, godz. 17 – Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej oraz pokaz taneczny grupy dziecięcej działającej przy MDK
21 listopada, godz. 17 – „Zapomniany Diabeł” Jan Drda
24 listopada, godz. 17 – GALA JUBILEUSZOWA z recitalem Krzysztofa Respondka

sz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pamiętliwy #1229991 | 88.156.*.* 27 paź 2013 22:20

    To już 50 lat.A przecież to było wczoraj.Pan Jan Kacprzyński stawiał pierwsze kroki organizując zespoły wokalne i muzyczne z nieco starszych,bo my wtedy byliśmy za młodzi.Zgodził się na założenie koła ZMW i tak się zaczęlo.Organizowaliśmy wieczorki taneczne na których grał zespół "Ryzykanci" z W-wy.Nawet Wlodek z zespołu zakochał się w Jolce i tak został jej mężem. Był nawet Bal Sylwestrowy a Marta była i jest piękną kobietą. A potem graliśmy sami.Tadek Ponikiewski - do dzisiaj w Makowie,Janusz Królikowski- basista,dobry na 100 m.,wysoki oficer Mar. Woj.,Andrzej z Goworowa i moja skromna osoba tworzyła zespól " Pasaty". Ale kto to pamięta? Też byliśmy młodzi. Bardzo dobrze współpracowało się z p.Piotrem Zygmuntem, dzisiaj, to ten Facet od słodkości.A oprócz tego" teatrzyki" a w nich Alina Kaczmarska,? Kozłowska.Mirek Melnicki i inni I do tego przemiły "brodacz" instruktor z W-wy. Itd.,itp. Pozdrowienia dla obecnej "DYREKCJI" z najlepszymi życzeniami na następną 50-tkę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz