Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Nauczycielki doszkalały się w Hiszpanii

2013-11-15 08:23:30 (ost. akt: 2013-11-15 08:27:40)
W Centrum Hipiki w Jaszkowie pod Poznaniem

W Centrum Hipiki w Jaszkowie pod Poznaniem

Podziel się:

Hiszpańską miejscowość Lorent de Mart miały okazję zwiedzić w październiku dwie nauczycielki z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie na zakończenie projektu „AGRO na 6-tkę”.

Panie Marta Gutowska i Magdalena Bonisławska uczą przedmiotów ekonomicznych. „AGRO na 6-tkę” rozpoczęły w kwietniu zeszłego roku. - Głównym założeniem realizowanego projektu było powiązanie kształcenia w szkołach rolniczych z wymogami współczesnego rynku pracy i gospodarki. Celem zaś podwyższenie kompetencji zawodowych nauczycieli z zakresu agrobiznesu poprzez ukończenie programu doskonalenia zawodowego i praktycznego w przedsiębiorstwach – mówią. Jak zaznaczają, nacisk położono w szczególności na aktualizację wiedzy i umiejętności praktycznych pedagogów w zakresie najnowszych technik, technologii i rozwiązań organizacyjnych stosowanych w branżach rolniczych.
W październiku projekt zakończył się wyjazdem do Hiszpanii. W dniach od 12 do 18 nauczycielki oglądały tamtejsze wiodące przedsiębiorstwa rolnicze. Razem z towarzyszami z innych krajów były w firmie, gdzie hodowane są krowy i produkuje się mleko oraz w przedsiębiorstwie, które zajmuje się handlem owocami i warzywami. - Mogliśmy wymienić doświadczenia wspomagające szkolnictwo zawodowe, powiązać wiedzę z praktyką w zakresie chowu i hodowli zwierząt gospodarskich, stosowanych technik i technologii produkcyjnych oraz wzmocnić związki społeczne i ekonomiczne pomiędzy poszczególnymi krajami – uważają Marta Gutowska i Magdalena Bonisławska.
Wcześniej panie w ramach tego projektu odbywały praktyki w krajowych przedsiębiorstwach. W lipcu przez klika dni przyglądały się, jak funkcjonuje Centrum Hipiki w Jaszkowie pod Poznaniem. Z kolei w sierpniu analizowały działanie gdyńskiej firmy AUTOMAEKO, zajmującej się odnawialnymi źródłami energii.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB