Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Gaz – zamiast z butli, prosto z rury?

2013-11-18 08:28:29 (ost. akt: 2013-11-18 08:29:52)
Jeśli mieszkańcy wykażą zainteresowanie, być może w gminie Szelków ruszą roboty zwiazane z budową gazociągu

Jeśli mieszkańcy wykażą zainteresowanie, być może w gminie Szelków ruszą roboty zwiazane z budową gazociągu

Podziel się:

Ciechanowski zakład Polskiej Spółki Gazownictwa rozważa budowę sieci gazowej na terenie gminy Szelków. Najpierw chce się jednak zorientować, czy i od kiedy mieszkańcy byliby zainteresowani korzystaniem z gazu ziemnego.

W związku z tym firma zwróciła się do szelkowskiego Urzędu Gminy o pomoc w rozdysponowaniu krótkiej ankiety, która pomogłaby określić oczekiwania. Zawarte są w niej trzy pytania: ogólnie o zainteresowanie korzystaniem z gazu ziemnego, do jakich celów chcieliby mieszkańcy go używać (ogrzewanie, przygotowywanie posiłków itp.) oraz ewentualnie od kiedy. W ankiecie podaje się imię i nazwisko, adres, powierzchnię domu oraz telefon kontaktowy. Co ważne, ankieta nie zobowiązuje do późniejszego zawarcia umowy z gazowniczą spółką.
W przypadku problemów z odpowiedziami, należy dzwonić pod numery 236730602 lub 236730650. Ankiety dostępne są u sołtysów oraz na stronie internetowej www.bip.szelkow.pl (w zakładce ogłoszenia), a także w urzędzie gminy (pokoje nr 8 i 12). Tam też należy złożyć wypełnione dokumenty do 29 listopada.
Jeśli cała inwestycja dojdzie do skutku, przedsiębiorstwo po zawarciu umowy o przyłączenie do niej, zobowiązuje się do: wykonania projektu, załatwienia wszelkich formalności i wybudowania sieci gazowej oraz zakupu i zainstalowania gazomierza i reduktora. Natomiast na potencjalnych klientach ciążyłyby obowiązki takie, jak: uiszczenie opłaty za przyłączenie w wysokości 2204,60 zł, zakup i montaż szafki gazowej oraz wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej (szacunkowy koszt – ok. 3 tys. zł brutto), nabycie kondensacyjnego kotła gazowego c.o./c.w. (koszt 6-8 tys. zł).
Według wyliczeń, przypuszczalny koszt rocznego zużycia gazu dla potrzeb przygotowania posiłków, ciepłej wody dla 3 osób, ogrzewania pomieszczeń (pow. grzewcza 120 m kw., budynek dobrze zaizolowany) to łącznie 4900 zł brutto.

Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB