Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Śmieciowe wątpliwości

2013-11-19 08:38:33 (ost. akt: 2013-11-19 08:52:57)
Wójt gminy Płoniawy-Bramura Włodzimierz Załęski odpowiada na pytania mieszkańców na stronie internetowej

Wójt gminy Płoniawy-Bramura Włodzimierz Załęski odpowiada na pytania mieszkańców na stronie internetowej

Podziel się:

Czemu nie odbyła się zbiórka śmieci 16 października i czemu pojemniki na odpady różnią się litrażem – pytają wójta Włodzimierza Załęskiego mieszkańcy gminy Płoniawy-Bramura.

Zagadnienia te pojawiły się w październiku w zakładce „Pytania do wójta” na stronie internetowej gminy. Jedno dotyczy tego, czemu nie odbył się zaplanowany na 16 października odbiór odpadów. „Jako obywatel, który regularnie płaci za wywóz śmieci, czuję się - delikatnie rzecz ujmując – oszukany” – napisał internauta.
Pomyłka w harmonogramach
Wójt Załęski odpisał tak: „na terenie gminy Płoniawy-Bramura, zgodnie z warunkami usług, odbiór odpadów zmieszanych i mokrych w okresie zimowym (od października do kwietnia włącznie) powinien odbywać się jeden raz w miesiącu. W związku z błędną informacją podaną w harmonogramach, informujemy, że w październiku odpady w drugim terminie nie będą odbierane. Za utrudnienia przepraszamy.”
Co z tymi koszami
Inny użytkownik internetu dociekał z kolei w kwestii koszy na nieczystości. „Każdy mieszkaniec płaci jednakową stawkę za śmieci, a w niektórych wsiach kosze na śmieci różnią się litrażem. Proszę więc, aby albo ujednolicić wszystkim kosze, bądź zmniejszyć lub zwiększyć opłatę w zależności od litrażu koszy” – apelował mieszkaniec gminy.
W odpowiedzi możemy przeczytać, że „wielkość pojemników na odpady uzależniona jest od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość. Rodzaje i minimalną pojemność pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości określa regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Płoniawy-Bramura. Zgodnie z regulaminem, nieruchomości są wyposażane w pojemniki według następujących kryteriów: nieruchomość zamieszkała przez 1-3 osób – pojemniki 120 l, natomiast powyżej 3 osób - pojemniki 240 l. W przypadku nieruchomości zamieszkałych ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie dopuszcza możliwości ponoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami uzależnionej od wielkości posiadanego pojemnika.
dk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #1248186 | 212.160.*.* 19 lis 2013 12:36

    grubo :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz