Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Ile pstrykają u nas fotoradary? Inspekcja nie wie

2013-11-21 08:15:26 (ost. akt: 2013-11-21 08:18:06)
Fotoradar w Węgrzynowie na drodze krajowej nr 57

Fotoradar w Węgrzynowie na drodze krajowej nr 57

Podziel się:

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego nie ma danych, ile fotek wykonują fotoradary zainstalowane przy drogach krajowych w naszym powiecie.

Urządzenia takie są w Makowskiem dwa i – jak zapewnia GITD – są one nowoczesne. Jedno znajduje się przy drodze nr 57 w Węgrzynowie (gm. Płoniawy-Bramura), a drugie w Załuziu (gm. Różan) przy krajowej „sześćdziesiątce”. „Kurier” zwrócił się do inspekcji (to właśnie ona odpowiada za te fotoradary) o dane dotyczące liczby zdjęć, które wykonały w tym i zeszłym roku, rejestrując drogowe wykroczenia, czyli przede wszystkim przekroczenia dozwolonej prędkości. Wydawało się, że takie informacje muszą w tej placówce być zbierane. Ale – jak się okazuje – jest inaczej. - Odnosząc się do pytań o statystyki, niestety nie posiadamy tak szczegółowych informacji. Dane, którymi dysponujemy, odnoszą się do całego kraju. Od stycznia do września GITD wystawił 201 tys. mandatów, opiewających na kwotę 52 mln złotych – wyjaśnił Łukasz Majchrzak, naczelnik wydziału analiz Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.
Ta odpowiedź jest o tyle dziwna, że wcześniej inspekcja podawała mediom informacje, o które i my wystąpiliśmy. Jeszcze w sierpniu br. nasz bratni „Kurier Przasnyski” – powołując się na GITD – przedstawił czytelnikom dane z fotoradarów w Bogatem i Chorzelach. Czemu teraz to niemożliwe? - W tym momencie, w związku z funkcjonowaniem nowego systemu informatycznego, statystyki takie nie są prowadzone – twierdzi Majchrzak.

Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB