Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Młodzież gromi rywali

2013-11-21 08:28:43 (ost. akt: 2013-11-21 08:28:51)
Drużyna młodzieżowa Orła Sypniewa

Drużyna młodzieżowa Orła Sypniewa

Podziel się:

W sypniewskim klubie z gry młodzieżowców wszyscy mogą być dumni. Bo z okolicznych drużyn jako jedyni grają na poziomie równym, a często nawet wyższym niż ekipy z ośrodków miejskich, które są w naszym okręgu piłkarskim.

Orliki 2003’ w 2011 roku wygrały turniej najlepszych drużyn z naszego okręgu „O Puchar Prezesa COZPN w Przasnyszu”. A w sezonie 2012-2013 sypniewianie zwyciężyli w lidze. Zresztą w obecnym sezonie także zajmują 1 miejsce w tabeli. - Drużyna przez 3 lata nie przegrała jeszcze meczu ligowego – cieszy się Zenon Mierzejewski, trener w Orle Sypniewo.
Jak podkreśla, obecnie ten zespół ma zgromadzonych 19 punktów i bilans bramkowy 84:20.
- Drużyna, mimo młodego wieku, posiada duże umiejętności piłkarskie. Ćwiczy od 2011 roku. Dobrymi wynikami wyrobiła sobie dużą markę, jest chętnie zapraszana na turnieje z najsilniejszymi klubami z naszego województwa i nie tylko. Regularnie co roku gra z najsilniejszym klubem w Polsce, Legią Warszawa. Wielce prawdopodobny w ferie zimowe lub w marcu jest wyjazd na Ukrainę, by tam rozegrać kilka meczy towarzyskich – opowiada Mierzejewski. I przypomina, że drużyny młodzieżowe z Sypniewa czterokrotnie brały udział w turniejach międzynarodowych, trzy z nich wygrywając.
Bramki w meczach ligowych uzyskali: Jakub Tyska – 38, Maciej Tyska – 16, Adam Rzepka – 14, Gabriel Mościcki – 6, Jan Chełchowski – 4, Adam Waśkiewicz – 3, Adrian Świercz, Jakub Polakowski, Piotr Wnuk po 1. W meczach ligowych zagrali jeszcze: Bartosz Beczak, Rafał Modzelewski, Krystian Mróz, Tomasz Załęski, Kacper Mosakowski, Krzysztof Mikulski, Dominik Pełtak, Miłosz Żebrowski, Maksymilian Zabielski, Wojciech Gosiewski, Jakub Śledziewski.
dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB