Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Wędkarze chcą ciszy na zalewie

2013-11-27 08:42:20 (ost. akt: 2013-11-27 08:45:21)
Jan Kubaszewski (na zdjęciu - podczas sesji rady miejskiej) przekonuje, że strefa ciszy na zalewie to dobre rozwiązanie

Jan Kubaszewski (na zdjęciu - podczas sesji rady miejskiej) przekonuje, że strefa ciszy na zalewie to dobre rozwiązanie

Podziel się:

Jan Kubaszewski z koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 36 BOLT przekonuje, że wprowadzenie strefy ciszy nad makowskim zalewem byłoby korzystne. - To czyste brzegi i przede wszystkim bezpieczeństwo - mówi.

Jakiś czas temu pisaliśmy na łamach „Kuriera” o pomyśle wprowadzenia tzw. strefy ciszy na makowskim zalewie. Oznaczałoby to m.in., że nie mogą się po nim przemieszczać pojazdy z napędem spalinowym. Burmistrz Janusz Jankowski jest przychylny temu rozwiązaniu. Lecz choć zalew należy do miasta, organem właściwym do organizowania takiej strefy jest rada powiatu, która z kolei uznała wniosek o jej wprowadzenie za bezzasadny.
- Strefa ciszy to czyste brzegi, niewjeżdżanie quadami na lód. To nie jest tylko walka ze skuterami - wypowiada się Jan Kubaszewski, radny miejski i członek miejscowego koła wędkarskiego. Naszą redakcję odwiedził właśnie, aby przekonać, iż „cisza” na zalewie przyniesie wiele korzyści. Jak bowiem twierdzi, makowski akwen jest za płytki i za mały na jazdę skuterami. - One zniszczyły nam przecież całe tarło i brzegi. Chcemy po prostu czystego zalewu, który służy przecież nam wszystkim – tłumaczy Kubaszewski. I wymienia grupy: wędkarzy, plażowiczów, zwolenników kąpieli, miłośników kajaków...
Jak podaje, w ramach jesiennego zarybienia Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego wpuścił do zalewu 650 kg ryb, m.in 400 kg karpia, 100 kg szczupaka oraz 150 kg lina. Teraz amatorzy wędkarstwa chcą zadbać o to, aby ponownie tarło nie zostało uszkodzone.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #1255654 | 188.33.*.* 27 lis 2013 23:19

  Czy ten człowiek widzi tylko jeden problem w Makowie ciszy nad zalewem.W całym Makowie jest cisza we wszystkim.Niech spróbuje wyjechac samochodem o ósmej rano z przyporzadkowanej ulicy na Mickiewicza ale w rynku nie na pekinie swojego okregu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. byly wedkarz #1255041 | 213.158.*.* 27 lis 2013 12:28

  Z tego co wiem na tego goscia narzeka wiekszosc wedkarzy z Makowa, bo zawsze ma dziwne pomysly a burmistrz jego wspiera. To jakis dziwny uklad. SLD w Makowie laczy sie!!! Niech zyje makowski proletariat!!!Juz niedlugo czas na zmiany! Liczmy na rozsadny glos wyborcow i duza frekfencje w najblizszych wyborach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. antymuł #1254955 | 91.220.*.* 27 lis 2013 10:54

  brak ryb to brak mułu z odchodów ryb i zanęty

  ! - + odpowiedz na ten komentarz