Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Ruszają roboty na Jaśminowej

2013-11-28 08:08:25 (ost. akt: 2013-11-28 08:09:49)
Mieszkańcy ul. Jaśminowej podczas interwencji "Kuriera"

Mieszkańcy ul. Jaśminowej podczas interwencji "Kuriera"

Podziel się:

Przetarg na wykonanie nawierzchni na ul. Jaśminowej został rozstrzygnięty. Wkróce dziurawa jezdnia przestanie spędzać sen z powiek mieszkańców.

Mieszkańcy ul. Jaśminowej od wielu lat zmagali się z z kiepskim stanem jezdni. W październiku br. nasi dziennikarze w ich imieniu interweniowali w ratuszu. Wówczas burmistrz Janusz Jankowski obiecywał przychylnie podchodzić do wniosków mieszkańców w sprawie wykonania podjazdów. Jak to wygląda teraz? - Już jutro ruszają prace związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej. Tej nawierzchni wystarczy również na częściowe wykonanie podjazdów do posesji. Jednak w budżecie planujemy zagospodarować pieniądze na następny rok, aby wykonać podjazdy z kostki – tłumaczy szef miasta.
Cała inwestycja przewiduje wykonanie odcinka wschodniego ulicy plus łącznika. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, wybrana została oferta STRABAG-u z Pruszkowa opiewająca na kwotę ponad 124 tys. zł brutto. Odcinki ulicy, które są przedmiotem inwestycji, stanowią wspólną strefę, dlatego też zostaną zachowane odpowiednie spadki poprzeczne oraz podłużne w celu właściwego odprowadzania wód opadowych do kratek ulicznych. Inwestycja przewiduje również regulację do poziomu nowej nawierzchni wysokości włazów studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, kratek ściekowych oraz skrzynek zaworów wodociągowych.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB