Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Wkrótce zasiedlą drugą część komunalnego bloku

2013-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2013-11-28 08:25:30)
Do nowych „M” trafią najemcy, którzy regularnie płacili czynsz i nie niszczyli komunalnego mienia

Do nowych „M” trafią najemcy, którzy regularnie płacili czynsz i nie niszczyli komunalnego mienia

Podziel się:

Jak informuje ratusz, na początku grudnia pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się do nowo wybudowanych klatek A i B w bloku komunalnym przy ul. Mickiewicza w Makowie Mazowieckim.

Pierwsza część inwestycji, czyli klatki D i C, zostały oddane do użytku w 2010 r. - Drugi etap rozpoczął się w 2011 roku, a prace dobiegły końca 31 października br. - mówi Grzegorz Napiórkowski, zastępca burmistrza Makowa. Do 14 listopada trwały odbiory wykonywane m.in. przez straż pożarną i inspektora nadzoru budowlanego.
W tej części czterokondygnacyjnego budynku, tak samo jak w tej drugiej, znajduje się 28 podłączonych do mediów mieszkań, 8–dwupokojowych, a resztę stanowią „kawalerki”. Łączna powierzchnia to nieco ponad 961 m kw. Tu zostaną przekwaterowani najemcy z mieszkań komunalnych o niższym standardzie na przykład z bloków przy ul. Mickiewicza 28 i 33. A te stare lokale zostaną przekształcone na socjalne. To warunek, jaki miasto musiało zapewnić, że spełni, aby dostać dofinansowanie do budowy z Banku Gospodarki Krajowej. Ten wyłoży 30 proc. kosztów II etapu inwestycji, które wyniosły około 2,2 mln. zł. - Program wspiera budownictwo mieszkań socjalnych i chronionych, ale też komunalnych pod warunkiem, że gmina w ciągu pół roku od zakończenia inwestycji wydzieli w swoich zasobach na lokale socjalne tyle samo mieszkań o takiej samej powierzchni, jak te nowo wybudowane – tłumaczy wiceszef miasta.
Do nowych „M” trafią najemcy, którzy regularnie płacili czynsz, nie niszczyli komunalnego mienia i ogólnie nie było z nimi problemów.
Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #1256994 | 31.61.*.* 29 lis 2013 12:54

    Czy radny Cezary który jest wielkim bsiznesmenem na strażackiej rencie załatwi po znajomości mieszkanie w nowym bloku drugiej córce?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz