Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Nawiążą do bogatej tradycji?

2013-12-09 08:55:33 (ost. akt: 2013-12-09 09:01:44)
Młodziutka drużyna Orła Sypniewo

Młodziutka drużyna Orła Sypniewo

Podziel się:

W sypniewskim Orle od dawna stawiają na pracę z dziećmi i młodzieżą. Teraz liczą na dobre wyniki zespołu z roczników 2004-2007.

- Dawniej dzieci uczyły się grać w piłkę na ulicy, między blokami, na trawnikach. Ich głównym celem było po prostu grać bez opieki. W dzisiejszych czasach sytuacja zmieniła się diamentralnie. Trenerzy przygotowują dzieci i młodzież pod względem sprawności ogólnej i specjalnej oraz do walki sportowej na boisku. Dlatego klubom, które przywiązuje dużą wagę do prawidłowego szkolenia, samorządy powinny zabezpieczyć możliwości, by każde dziecko chcące ćwiczyć, otrzymało taką szansę na spełnienie swoich marzeń – podkreśla Zenon Mierzejwski, trener w Orle Sypniewo.
Jak sam podkreśla, drużyny tego klubu „rozsławiają swoją gminę i powiat dobrymi wynikami na turniejach nawet międzynarodowych". - Pomijając akcenty czysto sportowe, dzieci uczą się przede wszystkim ciężkiej pracy mogącej przynieśc powodzenie w życiu. Chodzi o przezwyciężanie własnych słabości, niepowodzeń i niepoddawanie się w chwilach niepowodzeń, a także szacunek dla przełożonych czy kolegów – twierdzi Mierzejewski.
Teraz „pod lupą" jest najmłodsza drużyna w klubie, złożona z zawodników z roczników 2004-2007. - Dzieciaki dopiero co zaczęły szkolenie, będziemy obserwować, czy dorównają sukcesami sportowymi ich starszych kolegom z klubu. Rozegrali już pierwszy mecz z Narwią
Ostrołęka. Padł wynik remisowy – podaje trener Orła.
W tym meczu zagrali: Bartłomiej Napiórkowski, Eliasz Napiórkowski, Julia Breńska, Zuzanna Chełchowska. Maja Żbikowska, Kacper Zakrzewski, Mikołaj Żebrowski, Michał Kałasiewicz, Wojciech Wielechowski, Hubert Tyska, Konrad  Grabowski, Adam Beczak, Łukasz Leszczyński, Jakub Śledziewski, Krzysztof Żebrowski, Jakub Kluczek, Tomasz Stepnowski, Piotr Wnuk, Michał Witkowski.
dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB