Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Jesienny wicelider

2013-12-10 08:52:08 (ost. akt: 2013-12-10 09:00:12)
Pełta jest obecnie wiceliderem tabeli, traci punkt do Strzegowa

Pełta jest obecnie wiceliderem tabeli, traci punkt do Strzegowa

Podziel się:

Ciekawie zapowiada się walka w ciechanowsko-ostrołęckiej A-klasie, gdzie powiat makowski ma dwóch reprezentantów. Pełta Karniewo, której trenerem jest Waldemar Zając, mocno wierzy w awans do ,,okręgówki" i ma na to ogromne szanse.

Dzięki ostatniej wygranej z Jutrzenką Unieck i potknięciu Rzekunianki, wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Z dorobkiem 28 punktów i stratą tylko jednego do lidera, rozegrała dobre zawody w pierwszej połowie sezonu. Premierowe spotkanie to był prawdziwy popis w wykonaniu biało-niebieskich. Łatwa wygrana ze Strzegowem (liderem po rundzie jesiennej) aż 7-1 była miłym zaskoczeniem dla kibiców. Kolejna kolejka przyniosła pojedynek derbowy z Sypniewem. Komplet punktów zgarnęła Pełta.
O sprawie awansu udało nam się porozmawiać z golkiperem Pełty, Patrykiem Michalskim.
„Kurier Makowski”: Witam. Gratulacje za uzyskane wyniki do tej pory. Sprawa awansu jest ciągle otwarta. Jak patrzą na to zawodnicy oraz władze klubu?
Patryk Michalski: Dzień dobry. Bardzo dziękuję w imieniu drużyny za gratulacje. Faktycznie, ten sezon, a mianowicie runda jesienna w naszym wykonaniu, była bardzo dobra. Aspiracje i chęci na awans nadal są i mam nadzieję, że wraz z kolegami z drużyny będziemy o niego walczyć do samego końca.
„Kurier”: Jaka atmosfera panuje w drużynie?
Patryk Michalski: Każdy dogaduje się ze sobą, a relacje między zawodnikami są naprawdę dobre. Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby uzyskać awansu do wyższej ligi.
„Kurier”: Powiedzmy, że Karniewo awansuje do ,,okręgówki". Co dalej? Jakieś wzmocnienia? Byłoby bardzo ciężko z takimi rywalami, jak choćby Pułtusk, Nasielsk, Szydłowo, Łyse czy zaprzyjaźniony klub z Makowa.
Patryk Michalski: Na tą chwilę skupiamy się na dokończeniu ligi z jak najlepszym rezultatem. Kto wie, być może uda nam się awansować. Nie rozmawiamy na razie o żadnych wzmocnieniach. Mamy dobrą, zgraną ekipę, która dzielnie walczy w każdym spotkaniu. Musimy teraz dobrze przepracować zimowy okres przygotowawczy, a co przyniesie kolejna runda, przekonamy się niebawem.
„Kurier”: Życzę powodzenia i dziękuję za rozmowę.
Patryk Michalski: Również dziękuję za rozmowę, a także kibicom, którzy wspierają nas na boisku. Zapraszamy na kolejne mecze.
oprac. d.o.

A-klasa gr. Ciechanów- Ostrołęka

1. GKS Strzegowo 13 29
2. Pełta Karniewo 13 28
3. Rzekunianka Rzekuń 13 26
4. Orzyc Chorzele 13 25
5. Orzeł Sypniewo 13 24
6. Gryf Kownaty Żędowe 13 24
7. KS Wąsewo 13 23
8. Bartnik Myszyniec 13 18
9. Jutrzenka Unieck 13 18
10. GKS Pokrzywnica 13 17
11. KS Pniewo 13 10
12. Wkra Andzin 13 9
13. Sokół Grudusk 13 8
14. Świt Baranowo 13 5

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB