Sobota, 10 kwietnia 2021. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Lampy potrzebne od zaraz

2013-12-17 11:53:55 (ost. akt: 2013-12-17 11:55:24)
Sprawę niedziałających lamp poruszyła Danuta Marianna Jarkowska

Sprawę niedziałających lamp poruszyła Danuta Marianna Jarkowska

Podziel się:

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Szelkowie wiceprzewodnicząca tego gremium Danuta Marianna Jarkowska poruszyła problem niedziałających i źle umiejscowionych lamp.

- W imieniu mieszkańców, jak i swoim, proszę o naprawienie niedziałających lamp. Wiem że poruszałam już ten problem, jednak ciągle nie został on rozwiązany. Mieszkańcy pytają mnie już czy przed ich domami lampy nie świeca za karę. Można zrozumieć chwilową awarię, ale tyle miesięcy? - pytała retorycznie Danuta Jarkowska.
Temat podchwycili również sołtysi, którzy uskarżali się m.in. na to, że Szelków jako jedyna gmina w powiecie ma jeszcze wiele starych słupów energetycznych wykonanych z drewna. - W XXI wieku wypadałoby posiadać już betonowe słupy energetyczne - mówili zgodnie sołtysi.
Wójt Arnold Grossman uspokajał: - Awarie lamp były zgłaszane, pewne prace już trwają i mam nadzieję, że zostaną zakończone przed Świętami Bożego Narodzenia. Jeśli chodzi o wymianę starych słupów, to na wszystko nas na pewno nie stać. Tym bardziej, że w przyszłym roku do naszego budżetu wpłynie mniej pieniędzy. Również uważam jednak tą sprawę za priorytet - odpowiedział wójt Grossman.
Swoja pomoc w tej sprawie zadeklarował też obecny na sesji starosta makowski Zbigniew Deptuła.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB