Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Pomogli dwóm ubogim rodzinom

2013-12-18 10:09:27 (ost. akt: 2013-12-18 10:10:31)
W Zespole Szkół zebrano aż 14 paczek, które przekazano potrzebującym rodzinom

W Zespole Szkół zebrano aż 14 paczek, które przekazano potrzebującym rodzinom

Podziel się:

Pięcioro dzieci, rodzice bez pracy – rodzinie w tak trudnej sytuacji pomogła społeczność Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Udało się także wesprzeć drugą potrzebującą familię.

Zbiórkę, która zakończyła się 6 grudnia, przeprowadzono w szkolnej świetlicy. Nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy każdego dnia przynosili tam ubrania, środki czystości czy żywność długoterminową. - Artykuły zbieraliśmy dla wielodzietnej rodziny. Małżeństwo posiada piątkę dzieci od 4 do 11 lat. Z tego, co wiemy, kobieta choruje i oboje rodzice nie pracują na stałe. Ojciec dzieci ma jedynie dorywczą pracę. O tych szczegółach dowiedzieliśmy się od siostry zakonnej, która jest opiekunką rodziny. Sama mam dziecko, dlatego wiedziałam, że musimy im pomóc - mówi Monika Świąder, koordynator wolontariuszy z Zespołu Szkół.
7 grudnia 14 paczek trafiło do magazynu akcji „Szlachetna Paczka” w Pułtusku, a stamtąd przekazano je do rodzin. Okazało się, że artykułów jest na tyle dużo, że 4 paczki mogą zostać przekazane do jeszcze jednej rodziny. - Skontaktowałam się ze „Szlachetną Paczką” w Pułtusku i spytałam czy możemy jeszcze komuś podarować paczki. Okazało się, że mają jeszcze taką rodzinę. Dlatego udało nam się pomóc dwóm potrzebującym familiom. W związku z tym serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom i liczę na ich pomoc w przyszłym roku - kończy Monika Świąder.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. k #1278998 | 83.6.*.* 25 gru 2013 12:03

    swietna akcja, dobrze ze jeszcze sa ludzie ktorym sie chce i ktorzy potrafia...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz