Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Znany aktor w „Dwójce”

2013-12-18 10:22:23 (ost. akt: 2013-12-18 10:22:54)

Podziel się:

Znanego aktora i pieśniarza Lecha Dyblika goszczono niedawno w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Makowie. Opowiadał on o swoim życiu i trudnym wychodzeniu z nałogu alkoholizmu oraz podkreślał wielką rolę rodziny w życiu człowieka.

Aktor poprowadził w szkole zajęcia profilaktyczne, był to spektakl słowno– muzyczny. Gość gimnazjalistów przestrzegał przed niefrasobliwymi decyzjami, które prowadzą do uzależnienia. Wskazywał na potrzebę poszukiwania autorytetów i trwania w postanowieniach. Zachęcał do budowania poprawnych relacji oraz okazywania sobie miłości w rodzinie. Podkreślał rolę Boga w swoim życiu. Dzięki niemu – jak twierdził - udało mu się wyjść z nałogu, spotkać mądrych terapeutów i wiele osób, które wspierały go w trudnych chwilach. Tą opowieść przeplatał pięknie śpiewanymi balladami w języku rosyjskim. Dla wszystkich słuchaczy były one zrozumiałe, bo przed zaśpiewaniem dokładnie opowiadał treść każdego utworu.
Koncert trwał ponad godzinę, a na widowni znaleźli się uczniowie klas III gimnazjum. Po wszystkim młodzież miała możliwość porozmawiania z aktorem i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.
„Dwójka” od kilku lat organizuje spotkania profilaktyczne prowadzone przez znanych aktorów, piosenkarzy, artystów. Młodzi ludzie słuchają z zainteresowaniem znanych im z ekranów ludzi, którzy np. sami przeżyli koszmar uzależnienia.
- Przeprowadzenie zajęć profilaktycznych w naszej szkole jest możliwe dzięki dotacjom z urzędu miasta. Agata Smaga-Lawrenz, koordynator ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, jest osobą bardzo otwartą na potrzeby szkoły w tym zakresie. Na jej ręce składamy podziękowania dla władz miasta za finansowanie zajęć profilaktycznych, spotkań czy też koncertów w naszej szkole – podkreśla Małgorzata Białobrzeska, szkolny pedagog.
Sylwia Zasłonka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB