Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Plany na 2014 rok

2014-01-11 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-09 13:48:04)
Wśród zatwierdzonych inwestycji znalazła sie budowa przydomowych oczyszczalni

Wśród zatwierdzonych inwestycji znalazła sie budowa przydomowych oczyszczalni

Podziel się:

Radni gminy Krasnosielc zatwierdzili budżet na ten rok. Samorząd będzie realizował ważne inwestycje.

Wśród nich trzeba wymienić tę z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Chodzi o budowę przydomowych oczyszczalni i zakup ciągnika z beczkowozem. Przeznaczono na to łącznie 1 mln 700 tys. zł.
Drugim istotnym zadaniem do zrealizowania jest rozwój sektora turystycznego. Jak pisaliśmy w grudniu w „Kurierze”, samorząd pozyskał 500 tys. zł unijnego dofinansowania na zrealizowanie swojego projektu. Dzięki dotacji powstanie portal turystyczno-informacyjny w trzech językach, a także kieszonkowy przewodnik po gminie. Natomiast przy obiektach o dużym znaczeniu kulturowym i historycznym, a także w miejscach rekreacyjno-wypoczynkowych, będą ustawione tablice informacyjne. Żeby zachęcić odwiedzających gminę Krasnosielc do aktywnego wypoczynku, na wybrzeżu rzeki Orzyc powstanie przystań dla kajaków wraz z altaną, stojakiem na kajaki i parkingiem. Z myślą o najmłodszych zaś w czterech miejscowościach wybudowane będą kompleksy sportowo-rekreacyjne. Projekt zakłada także wykonanie nowego oświetlenia zabytkowego kościoła w Krasnosielcu oraz kościołów w Drążdżewie i Amelinie. Ponadto zaplanowano wspólnie z Fundacją 2 5 7 organizację festiwalu filmowego pt: „Małe Kino Wielkich Braci”. Realizacja całego zadania potrwa – zgodnie z założeniami - do końca września 2014 r.
W tegorocznym budżecie znalazło się też 50 tys. zł na garaż dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niesułowie. Z tym, że w tym przypadku sołectwo ma już zgromadzone potrzebne materiały.
Jak podkreśla wójt Paweł Ruszczyński, zostaną zrealizowane też inne inwestycje. Urząd będzie składał wnioski o dotacje m.in. na przedsięwzięcia z zakresu gospodarki wod.-kan. oraz przebudowy dróg.
Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB