Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Inwestycje: drogi i oświetlenie

2014-01-12 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-09 14:07:42)
240 tys. zł zapisano na modernizację oświetlenia w gminie

240 tys. zł zapisano na modernizację oświetlenia w gminie

Podziel się:

Ponad 1 milion 700 tys. zł ma przeznaczyć gmina Szelków na zadania inwestycyjne w tym roku. Modernizacji zostanie poddane m.in. oświetlenie.

W projekcie budżetu w ramach inwestycji wpisano m.in. 150 tys. zł na pomoc dla powiatu na przebudowę drogi powiatowej między gminami Szelków i Czerwonka (w okolicach Makowicy i Jankowa). Modernizacja dróg gminnych ma kosztować 740 tys. zł. Kolejne 330 tys. zł pochłonie projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”, a 120 tys. zł – dodatkowe, nieprzewidziane prace przy będącej w fazie odbiorów nowej hali sportowej w Szelkowie. W dziale „Gospodarka komunalna i ochrona środowiska” na stworzenie koncepcji przewidziano 30 tys. zł.
Świetną informacją dla mieszkańców jest plan modernizacji oświetlenia gminnego. W tym roku zapisano na ten cel 240 tys. zł. A 100 tys. zł przeznaczono na wymianę pokryć dachowych na wiejskich świetlicach. Tak zabieg na pewno przejdzie obiekt w Chylinach. – Jeśli chodzi o inne świetlice, to zobaczymy, na ile wystarczy tej kwoty – podkreśla Alicja Malinowska, skarbnik gminy Szelków.
Projekt budżetu może jeszcze ulec zmianie np. podczas dyskusji na sesji rady. Ale plan finansowy gminy musi być uchwalony jeszcze w styczniu.
Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB