Niedziela, 28 lutego 2021. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Drogowcy się nie napracowali. Jak na razie

2014-01-18 15:00:00 (ost. akt: 2014-01-15 11:29:28)

Podziel się:

Wyjątkowo łaskawa do tej pory aura jednych cieszy, innych martwi. Drogowcy nie napracowali się dotychczas przy odśnieżaniu dróg.

W niektórych miejscach na terenie naszego powiatu posypanie arterii piaskiem z solą było konieczne po raz pierwszy w tym roku przedwczoraj rano. Słupek rtęci na termometrze w nocy z 12 na 13 stycznia spadł bowiem kilka kresek poniżej zera. - My dziś nie wyjeżdżaliśmy, gdyż nie otrzymaliśmy takiego polecenia z urzędu miasta. Jesteśmy jednak gotowi i możemy w każdej chwili ruszyć – mówił w poniedziałek Jacek Żebrowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Makowie Mazowieckim. Dla tej spółki brak opadów śniegu i brak mrozu oznacza straty, gdyż nie pracuje, poza tym – jak podkreśla prezes – pojazdy są wyłączone z innych prac, ponieważ przypięte są do nich sprzęty do odśnieżania. W tym sezonie wyjeżdżały zaledwie 2 czy 3 dni w grudniu.
Z łagodnej zimy cieszy się natomiast Zarząd Dróg Powiatowych w Makowie, bo sporo zaoszczędził. - W poprzednich latach przez całą zimę wysypywaliśmy 1500 ton mieszanki piasku z solą, a do tego czasu około 500–600 ton. Obecnie zużyliśmy tylko 150 ton – informował Zdzisław Soból, dyrektor ZDP. Przedwczoraj wyjechała jedna ich piaskarka w okolice Drążdżewa (gm. Krasnosielc). Żeby sprawdzić, gdzie potrzebna jest taka interwencja, zarząd najpierw wysyła w teren pracownika, który jedzie samochodem osobowym i sprawdza stan dróg.
Dotychczasowa pogoda pozwala oszczędzić także gminom. W Szelkowie na przykład w ogóle jeszcze nie korzystano z usług dwóch firm, które wygrały przetarg na zimowe utrzymanie dróg. - Nie było takiej potrzeby – mówiła przedwczoraj Halina Cikacz, inspektor ds. gospodarki komunalnej i drogownictwa w szelkowskim Urzędzie Gminy. Jak dodała, w poprzednich latach w podobnym okresie przekraczali już połowę limitu pieniędzy zarezerwowanych na całą zimę.
W poniedziałek piaskarki wyjechały także na drogi krajowe przebiegające przez powiat makowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB