środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Faworyt zawiódł

2014-01-16 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-15 11:34:17)

Podziel się:

Piąta odsłona halowego turnieju piłki nożnej o Puchar Starosty Starosty Makowskiego za nami. Na hali miejskiej przy ul. Puławskiego rywalizowało 12 drużyn z pobliskich szkół gimnazjalnych.

Utworzono 4 grupy, w których grano przez 10 minut, systemem "każdy z każdym" ( półfinały i finały - 12 minut ). Awans do półfinałów uzyskały 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. PG w Młynarzach, Czerwonce, Szelkowie oraz makowska ,,Jedynka" odpadły po rozgrywkach grupowych. Awans do półfinałów uzyskały drużyny Karniewa, Różana, makowskiej "Dwójki" oraz - dzięki wygranemu spotkaniu w rzutach karnych - Krasnosielc. Pierwszy mecz rozegrało PG w Różanie, które efektownie pokonało PG w Krasnosielcu aż 5-0. Drugi półfinał był najbardziej emocjonującym meczem tego turnieju. Czterokrotni triumfatorzy tego turnieju, czyli uczniowie PG 2 w Makowie Mazowieckim, zmierzyli się z PG w Karniewie. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, mimo że gra lepiej wyglądała ze strony gospodarzy zawodów. W rzutach karnych 3:2 wygrało Karniewo, sprawiając ogromną niespodziankę i eliminując faworyta rozgrywek. Mecz o 3. miejsce również zakończył się bezbramkowo. W rzutach karnych „Dwójka” wygrała 2:0 z Krasnosielcem. W wielkim finale Karniewo wygrało zaś 3:0 z Różanem. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze - puchary oraz medale. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim. Za sprawne przeprowadzenie turnieju odpowiedzialny był Krzysztof Kymona, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Makowie Mazowieckim.