Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Gipsują bez końca

2014-02-05 13:12:43 (ost. akt: 2014-02-05 13:12:55)

Podziel się:

Ostatni atak zimy oznacza pełne ręce roboty na szpitalnych oddziałach urazowych. W makowskiej lecznicy opatrywanych jest również sporo poobijanych pacjentów.

Oblodzone, nieodśnieżone chodniki sprzyjają upadkom, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Szczególnie narażeni są seniorzy oraz dzieci, cieszące się możliwością zabaw na śniegu i uprawiania zimowych sportów.
- Najwięcej osób z urazami wynikającymi z warunków pogodowych przyjęliśmy w niedzielę i poniedziałek po opadach marznącego deszczu. Było ich około dziesięciu dziennie – informował wczoraj dr Andrzej Kos, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Makowie Mazowieckim. Trafiali tu z typowymi obrażeniami, czyli złamaniami, pęknięciami,skręceniami i potłuczeniami kończyn górnych i dolnych. Złamania proste bez przemieszczenia były opatrywane ambulatoryjnie i poszkodowani wracali do domów, a pacjenci ze skomplikowanymi byli kierowani na oddział ortopedyczny.
- O ile w dużych aglomeracjach takich urazów doznają starsze osoby, o tyle u nas były to przeważnie dzieci. Ale tu obowiązuje zasada przypadkowości – mówił dr Kos.
el

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. onej #1317665 | 95.49.*.* 6 lut 2014 09:56

    trzeba pamietac, ze za nieodsniezone chodniki gdy nastepuje wypadek mozna placic poszkodowanemu dozywotnia rente tylko pewnie poszkodowani o tym nie wiedza a warto, aby zastanowili sie nad tym wszyscy, czy tak trudno zakupic maszyny do odsniezania to koszty 2000 zl np sa takie w sklepie u Pana przy LO , czysci chodnik do czysta tylko wczesniej trzeba lopata snieg na bieżąco odgraniac chodniczek wtedy jak w lecie tak jak sprzata firma przy bloku L /elka/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zorientowany #1317051 | 95.49.*.* 5 lut 2014 15:45

    Czy lekarz Kos ma doktorat jak np. Radomski, Komenda czy Grochowski? O ile wiem to nie więc nie tytułujmy tym czego nie ma.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz