Niedziela, 28 lutego 2021. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Zadźgał żonę, popełnił samobójstwo

2014-02-15 12:00:00 (ost. akt: 2014-02-14 11:32:34)

Podziel się:

Małżeństwo z Makowa, zamieszkujące od wielu lat w Hiszpanii, znaleźli tamtejsi policjanci martwe w mieszkaniu. Kobieta została zadźgana nożem, a mężczyzna popełnił samobójstwo.

O tej tragedii informowały ogólnopolskie media, ale zawsze mowa była o Polakach, nie ujawniano ich dokładniejszego adresu zamieszkania. W naszym mieście szybko jednak rozeszła się wiadomość, że chodzi o parę stąd.
Małżeństwo od dłuższego czasu zamieszkiwało miasteczko Amposta w Katalonii. Jak twierdzili sąsiedzi, przechodziło ostatnio kryzys. W wtorek 28 stycznia przed godz. 19 tamtejsza policja została powiadomiona o zwłokach znajdujących się w jednym z mieszkań. Na miejscu stróże prawa zastali ciała kobiety z wieloma ranami od noża oraz mężczyzny, który prawdopodobnie popełnił samobójstwo.
Katalońska policja podejrzewa, że mąż najpierw zadźgał żonę, a później się powiesił. Pokrywa się to z zeznaniami przyjaciela, do którego mężczyzna miał zadzwonić po zabiciu partnerki, zrelacjonować tragiczne zdarzenie i zapowiedzieć, że targnie się na własne życie.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ciała makowian mają zostać sprowadzone do ich rodzinnego miasta i pochowane na cmentarzu parafialnym.
Śmierć pary z Polski w wieku ok. 50 lat odbiła się szerokim echem w Hiszpanii. Tamtejszy rząd stanowczo potępił przemoc partnerów wobec kobiet, a rodzinie złożył kondolencje. Przed ratuszem w Ampoście odbyła się pikieta przeciwko przemocy w rodzinie.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB