Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Schorowana kobieta prosi o pomoc

2014-02-19 08:40:47 (ost. akt: 2014-02-19 08:41:58)
Jadwiga Otłowska potrzebuje pomocy

Jadwiga Otłowska potrzebuje pomocy

Podziel się:

Twardzina układowa, rozstrzenie oskrzeli, torbiel, koślawość paluchów czy kamica nerkowa - to tylko niektóre z chorób, z którymi boryka się 45-letnia Jadwiga Otłowska z Makowa Mazowieckiego. Każdy może jej pomóc, przekazując na jej rzecz 1 proc. podatku.

Każdy „grosz” się liczy. Bo w przezwyciężeniu choroby najtrudniejsza jest wiara w to, że jest się od niej silniejszym, szczególnie wtedy, gdy brakuje pieniędzy na leki i ciągłe wyjazdy do szpitali.
Pani Jadwiga jest osobą niepełnosprawną, choruje m.in. na twardzinę układową (przewlekła choroba, charakteryzującą się stwardnieniem skóry i tkanek w wyniku nadmiernego gromadzenia kolagenu). Nadto jest po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu. Po operacji guza mózgu zaś cierpi również na niedosłuch obustronny. Walczy dodatkowo z osteopenią (niższa gęstość mineralna kości), naczyniopochodnymi zawrotami głowy, rozstrzeniem oskrzeli (schorzenie układu oddechowego) oraz przewlekłym zapaleniem zatok. - Z powodu tych wszystkich dolegliwości jestem osoba bardzo słabą. Nie dam rady prowadzić samodzielnego życia i potrzebuję pomocy innych. Najważniejszym jednak problemem są koszty związane z leczeniem - ubolewa pani Jadwiga. Schorowaną kobietą opiekuję się jedynie jej 22-letnia córka, Kamila Otłowska. - Proszę o pomoc dla mojej mamy, która jest bardzo chora. Wyjazdy do szpitala, leki, naprawa aparatu słuchowego, to wszystko kosztuje. Nie poradzimy sobie bez pomocy innych - prosi pani Kamila.
Twardzina układowa jest chorobą, która doprowadza m.in. do nieodwracalnych przykurczów palców dłoni, zatrzymania krążenia krwi w rękach czy trudności z poruszaniem. Chora osoba musi liczyć się ze stałym przyjmowaniem leków oraz częstymi powrotami do szpitala. Odpłatność za leki wynosi 100 proc., gdyż choroba ta nie jest w Polsce uznana za przewlekłą. Pani Jadwiga z tym schorzeniem zmaga się od 22. roku życia. Najbardziej uciążliwy, zdaniem kobiety, jest jednak niedosłuch. Mimo iż bardzo by chciała, nie może nawet sama zadzwonić do szpitala.
Wyżej wymienione choroby są ciężkie do wyleczenia, jednak dzięki lekom, możliwe jest zatrzymanie ich rozwoju. Pomóc w tym może każdy wypełniający PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, płatnicy podatku liniowego, ryczałtowcy czy osoby uzyskujące dochody z rynków finansowych (giełda i inne) i z rynku nieruchomości. Podczas rozliczania PIT-u, należy wypełnić rubrykę: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”. A tam wpisać następujące dane - numer KRS: 0000270809 z dopiskiem Otłowska 691.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB