Pewna wygrana z Nowym Dworem Mazowieckim

2014-02-19 08:56:14 (ost. akt: 2014-02-19 08:57:32)
Młodzi makowianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony

Podziel się:

Podopieczni Wojciecha Traczewskiego zimowy okres przygotowań rozpoczęli 6 stycznia. W zależności od warunków atmosferycznych, zajęcia odbywają się w hali sportowej i na "Orliku".

Pierwszym sparingpartnerem młodych chłopców z Makowa Mazowieckiego była drużyna PUKS-u Młodych Orłów z Nowego Dworu Mazowieckiego. Mecz odbył się na terenie rywala, ze sztuczną nawierzchnią, a zawody rozgrywano systemem 2x35 minut.
Od samego początku inicjatywę przejęli makowianie, którzy raz za razem atakowali bramkę rywala. Niestety, mimo wielu strzałów i składnie konstruowanych akcji, brakowało skuteczności. Na premierowe trafienie musieliśmy czekać aż do 26. minuty. Wtedy to dobre podanie od Michała Rurki otrzymał Maciej Traczewski, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Trzy minuty później strzelec pierwszej bramki zobaczył w polu karnym niepilnowanego Bartosza Reszkę, podał wprost pod nogi kolegi, a ten wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
Prawdziwy popis strzelecki urządzili sobie natomiast piłkarze MKS-u Makowianka w drugich 35 minutach meczu. Worek z bramkami rozwiązał Traczewski, który po dośrodkowaniu Patryka Chrzanowskiego oddał strzał głową, piłka trafiła w poprzeczkę, lecz przy dobitce poprawił swoją skuteczność, zapisując drugie trafienie w tym spotkaniu na swoje konto. W 55. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Kamil Goździewski, a w polu karnym najlepiej spisał się Miłosz Suchta, strzelając bramkę ze środka pola karnego. Ten sam zawodnik, który asystował przy poprzedniej bramce, w 62. minucie mógł się cieszyć z bramki, którą strzelił głową po dośrodkowanie przez Pawła Wnuka. Świetną akcję mogliśmy oglądać też 5 minut później. Paweł Wnuk wykonał podanie w stronę Michała Rurki, który przepuścił piłkę między nogami, całkowicie myląc defensywę Orłów. Piłka doleciała na 16. metr do Szymona Kacprzyckiego, który strzałem w prawy róg bramki zdobył 6. bramkę w tym spotkaniu. Minutę przed zakończeniem na indywidualną akcję zdecydował się Kamil Goździewski, który minął w polu karnym trzech obrońców i ustalił wynik spotkania na 7-0.
To był świetny mecz Makowianki i pierwsze zwycięstwo w meczu sparingowym. W drugim tygodniu ferii podopieczni Wojciecha Traczewskiego 23 lutego udadzą się do Chorzel na obóz sportowy i spędzą tam cały tydzień, aby przygotowywać się do rundy wiosennej w Mazowieckiej Lidze Trampkarzy U-15.
do

Wynik
PUKS Młode Orły Nowy Dwór Mazowiecki 0-7 (0-2) MKS Makowianka Maków Maz.
bramki: Maciej Traczewski 2x, Kamil Goździewski 2x, Miłosz Suchta, Bartosz Reszka, Szymon Kacprzycki
Skład: Kacper Szkoda - Krzysztof Słoniewski, Szymon Kacprzycki, Damian Rekosz, Bartosz Reszka - Patryk Chrzanowski, Patryk Koczara, Patryk Sypniewski, Michał Rurka - Maciej Traczewski, Bartłomiej Pichała
a także: Piotr Rzewnicki, Cezary Olkowski, Miłosz Suchta, Dawid Sokołowski, Paweł Wnuk, Kamil Goździewski.