Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Zakochani w disco polo

2014-02-19 14:00:44 (ost. akt: 2014-02-19 14:01:42)
Reflekt odebrał puchar za I miejsce na Gali Disco Polo w Białymstoku

Reflekt odebrał puchar za I miejsce na Gali Disco Polo w Białymstoku

Podziel się:

- Niby nikt nie słucha disco polo, a stacje telewizyjne z tą muzyką biją rekordy oglądalności. My po prostu to lubimy - mówią członkowie zespołu Reflect z okolic Makowa. Ich pierwszy teledysk do piosenki „Nie bądź taka” w ciągu jednego tygodnia miał 10 tys. internetowych fanów.

Zespół nie ogranicza się jednak do jednego stylu muzycznego, był już dance, disco polo. - przyszłe plany są jeszcze bardziej ambitne. - Niebawem premiera czegoś, czego jeszcze nie było - zapewniają członkowie zespołu w składzie: Piotr Michalak oraz Marcin Rozkosz.

Początki zespołu
Jak się okazało, zespół powstał całkiem przypadkiem. - Nigdy wcześniej się nie znaliśmy. Nasza droga do poznania była całkiem przypadkowa, gdyż otrzymałem od kolegi numer do kogoś, kto chciałby mieć swój zespół. Okazało się, że to Piotrek, który próbował swoich sił w programie Disco Star, a też i grywał jako solista na drobnych imprezach - relacjonuje Marcin. Grupa zaczęła działalność we wrześniu 2012 roku. - Przyjęliśmy tą datę jako datę założenia zespołu, ponieważ wtedy pierwszy raz spotkaliśmy się na próbie. Miała to być zwykła próba, gdyż zbliżała się dyskoteka szkolna, na której mieliśmy zagrać. Wtedy nie mieliśmy nawet nazwy zespołu - dodają zgodnie. W końcu przystali na nazwę Reflect. - Z języka angielskiego oznacza to odzwierciedlić. Nad nazwą nie zastanawialiśmy się długo, wpadła Marcinowi do głowy jakoś przypadkowo i od razu się spodobała. Chyba ma to związek z tym, że w muzyce, którą tworzymy, odzwierciedlamy nasze pomysły i to, co nam się podoba - komentuje Piotrek.

Mają już swoje małe sukcesy
- Pierwszym naszym poważnym koncertem był ten na Festiwalu Disco Polo/Dance w Złotym Potoku. Stres był ogromny, ale po gorącym przyjęciu przez publiczność od razu minął i do dziś wspominamy go bardzo miło. Kolejne koncerty, które mamy w pamięci, to ten na festiwalu organizowanym przez klub Eden i ostatnio finał WOŚP w Otwocku - opowiada nam Piotr. Dowiedzieliśmy się również, że najfajniejszą przygodą była dla chłopaków jednak Gala Disco Polo w Białymstoku w klubie „Szook”, gdzie zajęli pierwsze miejsce. Prywatnym sukcesem Piotrka był zaś wspomniany udział w programie Disco Star, emitowany na kanale Polo Tv, gdzie doszedł aż do ćwierćfinału. – Disco Star dało mi dużo, pozwoliło zapoznać osoby, które podrzuciły kilka wskazówek - wyznaje Piotr.

Pierwszy teledysk robi furorę
Teledysk do piosenki „Nie bądź taka” w ciągu tygodnia miał już ponad 10 tys wyświetleń, w dniu dzisiejszym ma ich znacznie więcej. Był on kręcony w 3 miejscach: w Makowie Mazowieckim, Gnojnie oraz Krasnem. - Na planie teledysku panowała bardzo miła atmosfera i nie czuło się stresu, który towarzyszy przeważnie przy kontakcie z kamerą. Klip miał być z poczuciem humoru i taki też chyba wyszedł. Piosenka krążyła w internecie 3 miesiące i dopiero po tym czasie zdecydowaliśmy się, że nakręcimy teledysk. Jak widać, słuchacze ją polubili, ponieważ po tygodniu, bez promocji w telewizji itp. osiągnęliśmy ponad 10 tys. wyświetleń. Jak na debiutujący w sumie zespół, jest to, przynajmniej naszym zdaniem, duża ilość odsłon. Niebawem planujemy nagrywać kolejny teledysk do zupełnie nowego utworu, ale póki co nie możemy więcej zdradzić - mówią nam członkowie zespołu.

Marcin i Piotrek o sobie
O swojej pasji do muzyki mówią z wielkim przekonaniem. - My chyba w tej muzyce się urodziliśmy – wyjaśniają muzycy. Na co dzień Marcin uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie, a Piotrek pracuje w miejscowej firmie Auto-Hit.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB