Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Nasi z sukcesami w Radości

2014-02-20 08:29:04 (ost. akt: 2014-02-20 08:29:19)
XXII edycja turnieju zgromadziła liczne grono zawodników z całej Polski

XXII edycja turnieju zgromadziła liczne grono zawodników z całej Polski

Podziel się:

Pod koniec grudnia ubiegłego roku odbył się kolejny Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Radości. Świetnie zaprezentowali się tam zawodnicy i zawodniczki z gm. Krasnosielc.

XXII edycja turnieju zgromadziła liczne grono zawodników z całej Polski, a także Litwy i Białorusi. Rywalizacja toczyła się w 10 kategoriach wiekowych, a udział w zawodach wzięło 404 tenisistów. Pierwszego dnia rozegrano fazę grupową, natomiast nazajutrz zapadły decydujące rozstrzygnięcia w finałach poszczególnych grup. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców, gmina Krasnosielc miała swoich przedstawicieli.
W najmłodszej kategorii wiekowej (2005 r. i młodsi) całe podium należało do chłopców ze SP w Amelinie. Trzecie miejsce zajął Maciej Ryłka, na drugim stopniu podium stanął Kacper Ryfa, a zawody wygrał Jakub Kowalczyk. Wśród chłopców z rocznika 2004 gmina miała 2 reprezentantów i także ta dwójka okazała się bezkonkurencyjna. Wygrał Kacper Kowalczyk przed Piotrkiem Perzanowskim. Wśród dziewcząt dobre 6. miejsce zajęła Klaudia Kowalczyk. W roczniku 2003 szkołę w Amelinie reprezentował Marcin Walendziak – I miejsce i Natalia Ryłka, również I miejsce wśród dziewcząt. Nicole Witek uplasowała się na 4, miejscu w finale „B”. W kategorii „2002” najlepszy był Bartosz Budny, natomiast Michał Perzanowski musiał uznać wyższość tylko swojego kolegi ze szkoły i zajął 2. miejsce. Wśród dziewcząt Wiktoria Domurad ukończyła zawody na 4. miejscu w finale „B”. Przedstawicielkami rocznika 2001 były Patrycja Domurad, która w finale „B” zajęła 4. miejsce, a także Sandra Klik (3. miejsce, finał B) i Zuzanna Tańska (3. miejsce, finał C) z PSP Drążdżewie. U chłopców zarówno Damian Wronowski, jak i Bartek Kurzyński zagrali w finale C (odpowiednio 5. i 1. miejsce).
Silną reprezentację zebrało Publiczne Gimnazjum w Krasnosielcu, w roczniku 2000 triumfował Marcin Perzanowski, natomiast Mateusz Siemiątkowski zajął 7. Miejsce. Finał B wygrał Daniel Kęsczyk. W rok starszej kategorii także były sukcesy. Artur Larenta wygrał finał „A”, 2. i 3. miejsce w finałach B zajęli: Dariusz Radziński i Kacper Włodarski. W najstarszym roczniku, 1998, Adrian Klik zajął 1. miejsce, drugi był Adrian Szewczak, a 8. .Jakub Wilkowski. W finałach „B” Sebastian Kowalewski pokonał wszystkich uczestników, a na 5. miejscu zawody ukończył Adam Warych. Wśród dziewcząt Milena Ptak zajęła 5. miejsce, a finał „B” wygrała Paula Mikulak. Jedyną reprezentantką Zespołu Szkół w Krasnosielcu była Magda Gacioch, która w finale „B” zajęła 2. miejsce.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki rzeczowe, a najlepsi, oprócz nagród, także pamiątkowe dyplomy i puchary.
Oprac. dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB