Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Dzień z językiem niemieckim

2014-02-21 09:19:26 (ost. akt: 2014-02-21 09:20:24)
Dzień Języka Niemieckiego obchodzono w LO 29 stycznia

Dzień Języka Niemieckiego obchodzono w LO 29 stycznia

Podziel się:

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie–Skłodowskiej 29 stycznia obchodzono Dzień Języka Niemieckiego. Nauczycielki – Anna Serafin i Ewa Dobrzyńska - przygotowały go przy współpracy z Deutsch–Wagen–Tour, którego przedstawicielką była Magdalena Jurowska.

Na początku spotkania serdecznie przywitano zgromadzonych gości. - Znajomość języków obcych jest w dzisiejszym świecie bardzo ważna. Daje wiele możliwości pracy, pomaga podróżować i poznawać innych ludzi. Na całym świecie aż 101 mln ludzi używa języka niemieckiego jako ojczystego. Daje to 12. miejsce wśród wszystkich języków świata. Język ten zaraz po angielskim zajmuje drugie miejsce w internecie” – zaznaczyli na wstępie prowadzący spotkanie.
Na ten dzień przygotowanych zostało również kilka konkursów. Pierwszy z nich to ten dotyczący wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, do którego zgłosiło się 14 uczestników. W trakcie kolejnego uczniowie mieli możliwość bliżej poznać znane osobowości z krajów niemieckojęzycznych. W ostatnim konkursie trzeba było zaś zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę w języku niemieckim.
- Uczniowie świetnie się bawili, a zdobyte informacje na temat naszych zachodnich sąsiadów przydadzą się w ich dalszej edukacji - podsumowali organizatorzy.
sz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Herr Adolf #1337046 | 83.6.*.* 27 lut 2014 22:50

    Ich lerne fleißig Deutsch, weil ich deutsche Frauen ficken will :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz