Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

„Młodzież zapobiega pożarom”

2014-02-25 08:23:47 (ost. akt: 2014-02-25 08:29:03)
Zwycięzcy z obu grup wiekowych będą reprezentować gminę podczas rozgrywek powiatowych

Zwycięzcy z obu grup wiekowych będą reprezentować gminę podczas rozgrywek powiatowych

Podziel się:

Bartosz Żebrowski ze Szkoły Podstawowej w Sypniewie i Daniel Pomiechowski z Gimnazjum w Gąsewie zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Konkurs odbył się w środę tydzień temu. - Grupę uczestników przywitał wójt Jarosław Napiórkowski, prezes zarządu oddziału gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sypniewie. Nadmienił, że jest duże zainteresowanie pożarnictwem wśród młodzieży szkolnej. Jak mówił, ma nadzieję, że młode pokolenie zasili szeregi jednostek OSP na terenie gminy – opisuje urząd.
Pierwszy etap rywalizacji polegał na rozwiązaniu w ciągu 30 min. pisemnego testu zawierającego 30 pytań. Podczas drugiego uczniowie losowali zestawy z 4 pytaniami i odpowiadali na nie ustnie. A oceniali ich: Wojciech Gamdzyk, komendant gminny ZOSP RP, jego zastępca Andrzej Majkowski i sekretarz Zofia Gutowska oraz opiekunowie grup: Dariusz Budny z Zespołu Szkół w Gąsewie i Zofia Niedziela z Zespołu Placówek Oświatowych w Sypniewie.
Zwycięzcy z obu grup wiekowych będą reprezentować gminę podczas rozgrywek powiatowych, ponadto laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali – nagrody pocieszenia.
Po zmaganiach siły można było zregenerować pysznym obiadem na szkolnej stołówce.
Fundatorem nagród był wójt, a organizacja przebiegała pod kierunkiem dyrekcji tutejszego ZPO – Anny Nowak i Barbary Augustyniak.
Oprac. el

Wyniki:
kat. szkoła podstawowa: 1. Bartosz Żebrowski – Szkoła Podstawowa w Sypniewie (29 pkt.), 2. Paweł Majkowski - SP w Sypniewie (28 pkt.), 3. Mateusz Napiórkowski – SP w Sypniewie (26 pkt.)
kat. gimnazjum: 1. Daniel Pomiechowski – Gimnazjum w Gąsewie Poduchownym (39 pkt.), 2. Mateusz Leszczyński – Gim. w Sypniewie (37 pkt.), 3. Tobiasz Kamiński – Gim. w Gąsewie (34 pkt.).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB