Karczew im niestraszny

2014-02-27 08:54:02 (ost. akt: 2014-02-27 08:58:25)
Dawid Sokołowski (pierwszy z lewej), strzelec pierwszej bramki

Podziel się:

Podopieczni Wojciecha Traczewskiego mają już za sobą kolejny mecz sparingowy. Tym razem młodzi zawodnicy okazali się lepsi od Mazura Karczew.

Mecz rozegrany był w środę, na sztucznej nawierzchni w Ciechanowie, gdzie drużyna z Karczewa przebywa na obozie przygotowawczym. W ubiegłym roku doszło już do pojedynku obu ekip. Wtedy to, także w Ciechanowie, padł remis 3-3. Lepiej w tegoroczny mecz weszli goście pojedynku. Już w 9. minucie spotkania Dawid Sokołowski najlepiej zachował się w zamieszaniu pod bramką przeciwnika i - lobując bramkarza - dał prowadzenie Makowiance. Mimo wielu szans do podwyższenia wyniku, nie udało się zdobyć żadnej bramki do końca pierwszych 35 minut. Mazur próbował wyprowadzać kontry, lecz dobrze tego dnia spisywała się linia obrony, która przerywała nieliczne ataki rywala.
Kolejna odsłona przyniosła dość wyrównane widowisko. W 55. minucie spotkania Maciej Traczewski wykorzystał dobre dośrodkowanie Damiana Rekosza i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Minutę później MKS poszedł za ciosem, a strzelec drugiej bramki tym razem zamienił się w asystującego. Dobre prostopadłe podanie wykorzystał Bartłomiej Pichała. Niemający pomysłu na rozmontowanie defensywy Makowianki karczewianie, próbowali zdobyć bramkę strzałami z daleka. To nie przyniosło żadnego efektu, gdyż strzały były albo niecelne, albo w bramce bez zarzutu spisywał się bramkarz makowian. Dwie minuty przed zakończeniem spotkania ponownie w roli głównej wystąpił Maciej Traczewski, który ustalił wynik na 4-0, wykorzystując podanie od Patryka Chrzanowskiego.
23 lutego podopieczni Wojciecha Traczewskiego udali się na obóz przygotowawczy do Chorzel, gdzie spędzą tydzień i będą szykować się do kolejnych rozgrywek.